Primalex vám vylepší fasádu, fasádové omietky

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérNovinkyPovrch. úpravy, maľby tapety

Primalex vám vylepší fasádu, fasádové omietky

Primalex vám vylepší fasádu fasadne omietky

Fasádové omietky sú dôležitou súčasťou údržby a estetiky budov. Nemajú len výrazný vplyv na vzhľad budovy, ale slúžia aj ako ochrana pred poveternostnými podmienkami, ako sú dážď, vietor, slnečné žiarenie a znečistenie ovzdušia. Kvalitná fasádová omietka dokáže predĺžiť životnosť budovy a udržať ju v dobrom stave.

 

 

Z vyššie uvedených dôvodov by omietka fasády vášho domu mala byť:

  • odolná voči vysokej vlhkosti vzduchu a rôznym atmosférickým zrážkam,
  • dostatočne pevná voči mechanickému poškodeniu,
  • paropriepustná, aby nevpúšťala dovnútra škodlivé výpary alebo vodné pary,
  • ľahko a jednoducho nanášateľná,
  • schopná odpudzovať prach a nečistoty,
  • samočistiaca počas zrážok
  • dostatočne odolná, aby perfektne slúžila po mnoho rokov.

Najbežnejším, najobľúbenejším a cenovo najdostupnejším materiálom na konečnú úpravu vonkajšej fasády je klasická omietka. Moderné typy silikátových omietok, ktoré sú v ponuke v širokej palete farebných a dekoratívnych riešení, sa vyznačujú praktickou prevádzkou, dlhou životnosťou aj možnosťou  kozmetickej obnovy náteru.

SILOXAN 25 kg Hnedy opal pastovitá omietka fasádové omietky

Primalex, ocenený prestížnou cenou Superbrands, nedávno priniesol dve novinky, ktoré sú vhodné pre každý dom aj rozpočet. SILOXAN je špeciálna pastovitá omietka na báze organickej disperzie. Mikrovlákna ju robia pružnou, takže má nízke riziko prasklín a silikónové aditíva zvyšujú jej vodeodupdivosť. Odoláva nepriaznivým vplyvom počasia, vrátane kyslých dažďov. Ľahko sa spracováva a na dome vytvára dekoratívny, štrukturálny a odolný povrch s dlhou životnosťou.

SILICONE 25 kg pastovitá omietka fasádové omietky

Druhou novinkou z dielne Primalexu je pastovitá omietka na báze organickej disperzie a silikónovej emulzie SILICONE. Má vysokú fungicídnu a algicídnu odolnosť a vďaka technológii  “EXTREME CLIMATE” odoláva aj náročným klimatickým podmienkam. Takýto povrch si dlhodobo zachováva čistý vzhľad, pretože usadený prach a organické nečistoty sa z nej odstraňujú prirodzene vetrom a dažďom.

Omietky SILOXAN aj SILICONE vám v sieti predajní DOM FARIEB natónujú na počkanie vo viac než 1000 farebných odtieňoch. Tieto novinky, ale tiež všetko na maľovanie interiérov aj exteriérov nájdete nielen v sieti predajní DOM FARIEB, no tiež online na www.domyfarieb.sk a www.primalex.sk.

SILOXAN 25 kg Hnedy opal pastovitá omietka fasádové omietky

PREČO ZVOLIŤ PRIMALEX?

Tradičná značka interiérových a exteriérových farieb Primalex získala ocenenie Superbrands 2024, ktoré je udeľované tým najúspešnejším značkám na Slovensku za známosť, prestíž a budovanie značky, ale tiež za udržateľnosť a inovácie.

Foto: Primalex
Text: Primalex

>> Zariaďte si nábytkom
vymaľovaný byt TU alebo aj nižšie <<

Komentáre