Príprava terasy na sezónu: Zvýšte komfort relaxu na terase pomocou koberca

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Exteriér

Príprava terasy na sezónu: Zvýšte komfort relaxu na terase pomocou koberca

Príprava terasy na sezónu Zvýšte komfort relaxu na terase pomocou koberca

Príprava terasy na sezónu zahŕňa veľa činností od čistenia podlahy a zasklenia až po kontrolu záhradného nábytku. Dajte túto sezónu vašej terase úplne inú tvár a kúpte terasový koberec. Koberce už dávno nie sú len dekoráciou miestností. Ide o funkčný bytový a exteriérový doplnok, ktorý zvýši komfort počas oddychu a relaxácie na terase.

 

 

Prečo na terasu dokúpiť terasový koberec

V lete sa často deti i dospelý pohybujú po terase a balkóne bez obuvi. Zem je studená, drevená podlaha môže byť poškodená a hlavne je tvrdá. Terasový koberec všetky nepríjemné pocity z chodenia po podlahe naboso eliminuje. Navyše sú terasové koberce estetickým prvkom, ktorý zútulní prostredie a dodá mu moderný vzhľad. Ak sa vám predstava veľkého koberca nepozdáva, môžete na terasu dokúpiť behúň a umiestniť ho len do voľnej zóny mimo nábytku alebo grilu.

Na aké koberce na terasu sa zamerať

Koberec na terasu musí byť vyrobený z iných materiálov ako interiérový. Musí byť odolný voči vyššej mechanickej záťaži a odolávať rôznym poveternostným situáciám. Koberec na terasu by sa mal jednoducho udržiavať a byť zdravotne neškodný. Všetky uvedené vlastnosti spĺňajú koberce z obchodu https://krasnekoberce.sk/koberce/terasove.

Podľa čoho vyberať koberec na terasu

Pre funkčnosť koberca na terasu zohľadnite pri jeho výbere nasledujúce faktory:

 • Materiál terasového koberca: Materiál je najdôležitejšou vlastnosťou exteriérových kobercov. Najviac vhodné sú koberce vyrobené z polypropylénu. Ide o umelé vlákna, ktoré sú pri dotyku príjemné, ale nepodliehajú vplyvu vlhkosti či slnečného žiarenia, sú tiež vodeodolné, rýchlo schnú a neblednú. Overte si tiež to, či je koberec hypoalergénny a ako sa čistí.
 • Rozmer terasového koberca: V úvode sme spomínali veľkosť koberca, ktorá môže pokrývať celú plochu terasy. Ak sa rozhodnete pre tento variant, zmerajte dôkladne plochu terasy. Praktické sú behúne, ktoré sa dajú premiestňovať a rôzne kombinovať.
 • Tvar terasového koberca: V prípade, že sa rozhodnete pre behúň, zaujímavou voľbou môže byť koberec okrúhleho tvaru. Najbežnejšie sú však terasové koberce štvorcové alebo obdĺžnikové. Tieto koberce sa prispôsobia rohom terasy alebo siluetám nábytku.
 • Dizajn terasového koberca: Pri výbere koberca na terasu nemusíte siahať ihneď po tmavých farbách. Vďaka jednoduchej údržbe si môžete dopriať bledšie odtiene alebo zaujímavé vzory. Moderné sú béžové, sivé a pieskovcové koberce. Veľmi trendovo vyzerajú koberce s geometrickými vzormi. Na terasu sú vhodné tiež koberce s rôznymi florálnymi motívmi. Na drevených terasách vyniknú koberce s orientálnymi alebo etnickými detailmi.

Foto: Adobe stock

>> Vhodný nábytok na terasu
nájdete TU <<

 

Komentáre (2)

 1. Jeej, to je super nápad. To ma nikdy nenapadlo, dať na terasu koberec…..
  Ale musí to pôsobiť veľmi príjemne 😍

 2. Dobrý deň,
  my sme chceli zútulniť terasu. Dali sme koberec, nový záhradný nábytok, ale narazili sme na problém. Kúpa hojdacej sieťky.
  To nám dalo najviac zabrať. Nevdeli sme zohnať takú, neviem niečo jednoduché na údržbu, jednoduchý, príjemný vzhľad…

Komentáre