Home office: 3 najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní pracovne

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Home office: 3 najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní pracovne

Home office 3 najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní pracovne

Konečne ste si sadli do svojej novej pracovne, no neviete sa zbaviť pocitu, že niečo nie je správne? Pri zariaďovaní domácej kancelárie sa mnohí z nás dopúšťajú nejednej hrubej chyby. Nedostatok svetla, nevhodné rozloženie nábytku či nepohodlná stolička – a to nie je ani zďaleka všetko. Zistite, čomu sa pri zariaďovaní home office vyhnúť a vytvorte si príjemné pracovné prostredie.

1. Zlé osvetlenie miestnosti

S príchodom dlhých zimných dní sa ukazuje, aké dôležité je dostatočné osvetlenie interiéru – nedostatok svetla v miestnostiach, v ktorých trávime veľa času je nielen nepraktické, ale aj nepríjemné a unavujúce. Ako sa vraví, najlepšie je prirodzené svetlo, no to nie je vždy „dostupné“.

Náš TIP:
Ideálna stolná lampa by mala byť výškovo nastaviteľná. Vďaka tomu ju môžete prispôsobiť svojej aktuálnej aktivite.

Správne zvolené osvetlenie je základom každej izby, no v prípade pracovne to platí dvojnásobne – či už začínate pracovať skoro ráno, alebo sedíte za stolom do neskorého večera, vždy je dôležité vhodné umelé osvetlenie.

2. Nevhodný nábytok

Keď sa pred dvoma rokmi začalo vo veľkom pracovať z domu, home office sme si zariaďovali nábytkom, ktorý nám prišiel pod ruku. Záhradným stoličkám a nočným stolíkom však odzvonilo. Nesprávny pracovný stôlstolička sú totiž nielen nevzhľadné a nepraktické, ale predovšetkým škodia zdraviu a prispievajú k nesprávnemu držaniu tela.

 

Ak si nechcete zničiť chrbticu a už vás nebaví neustále sa vrtenie na rozkladacej stoličke, zadovážte si výškovo nastaviteľný stôl s dostatočne veľkou pracovnou plochou a samozrejme pohodlnú ergonomickú stoličku.

Nevhodný nábytok do pracovne

3. Ruch a neporiadok

Častým problémom pri zariaďovaní pracovne je jej nevhodné umiestnenie. Zriadili ste si pracovný kútik v kuchyni alebo vedľa detskej izby? V tom prípade sa pripravte na neustály ruch a zvuky, ktoré vás môžu pri práci rušiť.

Ďalšou obvyklou chybou je nesprávne rozloženie miestnosti.

Umiestnite stôl blízko okna a okrem čerstvého vzduchu budete mať počas dňa aj dostatok prirodzeného svetla. Výhľad zo stoličky by nemal byť rušivý – ak bývate na rušnej ulici, seďte tak, aby ste mali výhľad na stenu alebo knižnicu.

Nezabudnite ani na zónovanie – miestnosť si rozdeľte na niekoľko samostatných zón. Odkladací priestor by ste mali mať po ruke, no zároveň by ste ho mali mať v dostatočnej vzdialenosti, aby vám skrinky a zakladače neprekážali pri práci.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodný kancelársky
nábytok Tu alebo nižšie <<

 

Komentáre