Nástenné galérie pre začiatočníkov

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérObývačky

Nástenné galérie pre začiatočníkov

Nástenné galérie pre začiatočníkov, ako si jednu vytvoriť, obrazy a ramy

Nástenné galérie, rovnako ako aj krásne drevené parkety alebo mramorové dosky sú nadčasové prvky, ktoré nikdy nevýjdu z módy. V dnešnom článku si povieme viac o tom, ako si jednu vytvoriť a neminúť pri tom celý majetok.

Prvým krokom k vytvoreniu nástennej galérie je výber vhodnej steny. Vyberte si takú, na ktorej máte dostatok priestoru aspoň pre 5-6 rámikov. Rámiky môžete následne vyplniť tromi základnými druhmi výplní.

Zarámujte si najmilšie fotografie

Rodinné fotografie, či fotografie s priateľmi patria suverénne k najpopulárnejším obsahom nástenných galérií v slovenských domácnostiach. Ak ich plánujete kombinovať aj s výtlačkami, prípadne obrazmi, dbajte na ich farebnosť, ktorá by mala zapadať do celkovej schémy nástennej galérie. Nič nepokazíte, ak si fotografie vytlačíte čiernobielo.

Nástenné galérie pre začiatočníkov, ako si jednu vytvoriť, obrazy a ramy

Doplňte ich tlačenými printami

Tlačené plagátiky a rôzne grafiky dnes nájdete na mnohých eshopoch. Náš najobľúbenejší je Desenio, kde je naozaj široký výber rôznych trendových výtlačkov do vašich rámikov pestrých štýlov a farieb.

Neprehliadnite:
Ako dosiahnuť, aby vaše správne zvolené domáce osvetlenie vyzeralo dobre a krásne?

Šup s umením na stenu

Maľované obrazy sa dokážu na stene vynímať ako osobitne, tak aj v kombinácií v nástennej galérii. Nepísané pravidlo hovorí, že obrazy by mali tvoriť stredobod pozornosti na stene. Aby vám obrazy do celkovej koncepcie galérie sedeli, môžete uvážiť aj ich prerámovanie do nových rámikov. Ideálnym prístupom je vybrať si dve farby, napríklad čiernu a zlatú, a do týchto farieb potom ladiť aj všetky použité rámy na stene.

Tak čo, skúsite si vytvoriť vašu nástennú galériu aj vy? Dajte nám vedieť!

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný interiérový obrazy
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre