Obávate sa jarného upratovania? Určite si obstarajte správnych pomocníkov.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


HygienaVideoZdravé bývanie

Obávate sa jarného upratovania? Určite si obstarajte správnych pomocníkov.

Obávate sa jarného upratovania, čistič okien Orava Lautus

Jar je tu. Cez okná nám do domácností nakukujú prvé jarné lúče slnka a nekompromisne odhaľujú každú špinku, chuchvalec prachu a kopy vecí, čo sme si počas zimy doma naskladali. Nastáva čas veľkého jarného upratovania! Ak dodržíte pár jednoduchých pravidiel a zaobstaráte si 3 šikovných pomocníkov značky Orava, nemusíte sa ho obávať.

Systematický plán upratovania

Aj vám sa zdá, že vyupratovať domov až do posledného kúta a poličky je nadľudskú úloha? Nemusí to tak byť, ak na to pôjdete systematicky a veľký „projekt“ si rozdelíte na menšie čiastkové úlohy. Postupujeme zhora dole, od menej využívaných k najzaťažovanejšej miestnosti v byte! Vyhraďte si na jarné upratovanie víkend, alebo pár dní voľna, kedy aj tak nemôžete z domu. Dobrovoľná karanténa jarnému upratovaniu praje. Tu vám ponúkame pár odporúčaní, ako sa dá upratovanie ľahko zvládnuť.

Obávate sa jarného upratovania Obstarajte si správnych pomocníkov, upratovanie_Orava

1. Zapojte do upratovania všetkých členov domácnosti – aj malé deti zvládnu jednoduché úlohy a pri správnej motivácii budú mať dobrý pocit z toho, že k poriadku u vás doma prispeli aj ony.
2. Začnite upratovať od miestností, kde sa zdržujete menej, až po tie, kde trávite najviac času a ktoré sú každodennou činnosťou najviac zaťažované. Začnite spálňou a končite kuchyňou, kúpeľňou a toaletou.
3. Pri upratovaní miestností postupujte od interiéru smerom von – najprv vyriaďte skrine a poličky, tie potom uzavrite, aby sa vám do nich opätovne nedostal prach a nečistoty, a vrhnite sa na upratovanie „odokrytých“ častí v miestnosti.

Neprehliadnite:
Baktérie nemajú šancu, neprežijú – antimikrobiálne povrchy dlažieb

4. V miestnosti upratujte postupne smerom zhora dole – najprv poometajte prach na lustri, v rohoch, zveste záclony a závesy, umyte okná, police upratujte od najvrchnejšej po najspodnejšiu, končite upratovaním kobercov a podlahy.
5. Počas upratovania sa zbavte všetkých nepotrebných vecí, ktoré zbytočne zaberajú miesto! Bez nepotrebných vecí sa vám bude v domove lepšie dýchať.
6. Ľahšie zvládnete aj náročnú prácu, ak budete dobre naladení. V rytme obľúbenej hudby dokážete zvládnuť aj jarné upratovanie hravo a s piesňou na perách.

Akumulátorový čistič okien Orava

3 pomocníci, na ktorých pri upratovaní nedáte dopustiť

Aby sme vám jarné upratovanie uľahčili, prinášame pár tipov na horúce novinky slovenskej značky Orava, vďaka ktorým sa drina pri upratovaní zmení na zábavu.

Zabudnite

na prácne drhnutie a leštenie okenných tabúľ s kopami novinového papiera a vyskúšajte inovatívny multifunkčný čistič okien Orava Lautus s mokrým a suchým odsávaním, ktorý je šikovnou kombináciou dokonale priliehajúcej stierky a odsávača. Okná najprv umyte vodou s trochou čistiaceho prostriedku a potom ich už len „prejdite“ zhora dole čističom. Ten špinavú vodu hygienicky odsaje ako malý vysávač do 120 ml nádržky bez toho, že by sa vaše ruky dostali do kontaktu so znečistenou vodou. Okná vyleští tak, že na nich neostane jediná nečistota. Ergonomicky výborne sadne do ruky. Vďaka 360-stupňovej otočnej hlave a nízkej hmotnosti sa ľahko obsluhuje. Do boja s nečistotami vo výškach je vybavený teleskopickou tyčou a na jedno nabitie pracuje až 30 minút. Oceníte ho aj pri čistení zrkadiel, obkladačiek, sklenených stolov či sprchového kúta. Na sucho ním ľahko povysávate aj záclony, gauč či postele.

Najzaťažovanejšími plochami

Obávate sa jarného upratovania, Orava Neptun_2v1_vysavac

v domácnosti sú podlahy. Ak máte koberce, nestačí ich len povysávať, raz – dvakrát do roka by sa mali aj oprať, vytepovať alebo dať chemicky vyčistiť. Čistenie podlahy (bez ohľadu ma materiál, z ktorého je vyrobená) je jednoduchšie. Stačí ju povysávať a umyť s trochou čistiaceho prostriedku. Pri vysávaní oceníte bezšnúrový akumulátorový tyčový vysávač 2 v 1 Orava Neptun. Spája v sebe výhody dvoch výrobkov – klasického veľkého tyčového vysávača na sezónnu údržbu domácnosti a zároveň svižného príručného vysávača na expresné vysatie špiny, hneď, keď napríklad deti doraňajkovali, alebo sa na sedačke objavili  chlpy vášho domáceho miláčika či chuchvalec prachu v rohu. Zatočí aj s mikročiastočkami prachu na klávesnici počítača, na stole či nábytku. Je vybavený cyklónovým systémom vysávania, podlahovou hubicou s rotačnou kefou a vysokoúčinným HEPA filtrom, ktorý zachytí až 99,97 % častíc s veľkosťou 300 nanometrov, čo ocenia aj alergici. Na jedno nabitie pracuje 20 až 50 minút. Vďaka LED svetlu na hubici vysávača  si „posvieti“ na omrvinky aj v tých najtemnejších zákutiach. Výborne poslúži aj na vysávanie interiéru auta.

Pri umývaní dlážok

Obávate sa jarného upratovania Obstarajte si správnych pomocníkov, Orava_SMR25, mop

oceníte rotačný mop s vedrom na kolieskach Orava Lineo SMR-25. Dlážky v byte sa budú lesknúť ako zrkadlo bez toho, že by vás boleli kríže zo zohýbania sa k dlážke s mokrou handrou v ruke. Vďaka antikorovému 360-stupňovému rotačnému odstredivému košu a vstavanému vyplachovaciemu systému vo vnútri vedra sa vaše ruky nedostanú do kontaktu so špinavou vodou. Mop je vybavený plastovým vedrom na kolieskach s vypúšťacím ventilom, dávkovačom na saponát a zásuvkou na čistiace prostriedky a utierky. Jednoducho ovládateľný mop s teleskopickou tyčou z ocelea hlavicou s technológiou mikrovlákien intenzívne vstrebáva všetky nečistoty.

www.orava.eu

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné pomôcky na upratovanie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre