Svojpomocné tepovanie čalúneného nábytku: Ako na to?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


HygienaZdravé bývanie

Svojpomocné tepovanie čalúneného nábytku: Ako na to?

Svojpomocné tepovanie čalúneného nábytku

Ruku na srdce, koľkokrát za život ste vašej obľúbenej sedačke dopriali očistnú kúru v podobe tepovania? Zanedbávanie hĺbkového čistenia –  tepovanie čalúneného nábytku môže byť nebezpečnou hrou, na ktorú doplatí vaše zdravie. Preto si v dnešnom článku povieme, ako na to.

Tepovaci stroj Karcher Puzzi 8 1 C

Vytepuj si sám

Kým tepovanie je služba, ktorú si môžete poľahky zaplatiť u profesionálov, zvládnete to aj sami za pomoci správnych nástrojov a postupov. V prvom rade budete potrebovať tepovací stroj, ktorý zvláda mokré aj suché vysávanie. Investícia do tepovača sa podľa nás vyplatí s ohľadom na to, že tepovanie budete pravidelne opakovať dlhé roky.

 

Druhým nástrojom potrebným k domácemu tepovaniu je jemná kefa, ktorá je dostatočne veľká na to, aby vám tepovanie sedačky nezabralo polovicu dňa, a zároveň šetrná natoľko, aby vám nezničila poťah sedačky. V prípade koženej a koženkovej sedačky si vystačíte s jemnou handričkou.

Tretím komponentom k domácemu tepovaniu je vhodný čistiaci prípravok na tepovanie čalúneného nábytku. Ten sa dá jednoducho kúpiť v drogérii, alebo veľkom hobby centre.

Vytepuj si sám

Postup je jednoduchý

Pred samotným tepovaním je potrebné pohovku poriadne povysávať a zbaviť ju tak v čo najväčšej možnej miere prachu a drobných nečistôt. Potom môžete pristúpiť k samotnému tepovaniu.

V prvom kroku si rozrieďte čistiaci prostriedok na tepovanie vo vhodnom pomere do lavóra a pomocou namočenej kefy ho krúživými pohybmi naneste na gauč. V prípade, že máte tepovací stroj, ktorý zvládne striekať rozriedený čistiaci prostriedok priamo z rúry, využite ho. Kefkou prejdite každý záhyb sedačky tak, aby sa čistiaci prostriedok dostal hlboko do vlákien čalúnenia.

Po dostatočnom pôsobení čistiaceho prostriedku je potrebné ho už iba vysať tepovacím strojom do nádoby s vodou a pohovku nechať dostatočne vyschnúť, najlepšie 24 hodín. A máte hotovo.

Domáce tepovanie je naozaj jednoduchou záležitosťou, na ktorú ak máte vybavenie, zvládnete to do pár minút. Tak čo, skúsite to aj vy?

Postup tepovania je jednoduchý

Foto: Shutterstock, Kaercher
Redakcia

>> Vhodné čistiace doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre