Cvičíme v malej domácnosti – 3 tipy, ako trénovať v malom priestore

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


FitnessNovinkyZdravé bývanie

Cvičíme v malej domácnosti – 3 tipy, ako trénovať v malom priestore

Cvičíme v malej domácnosti – 3 tipy, ako trénovať v malom priestore

Cvičenie vo vlastnej domácnosti prináša množstvo výhod. Nie každá domácnosť vám ale umožní vytvoriť si plnohodnotný priestor na cvičenie, v ktorom nebudete musieť robiť kompromisy v malom priestore. Ak bývate v jednoizbovom byte a radi by ste sa dali do formy, kompromisy vás bohužiaľ neminú. Napriek tomu môžete malý priestor využiť pri cvičení na maximum. V dnešnom článku vám poradíme, ako na to.

 

 

Miesto na cvičenie vyberajte s rozvahou

Hneď na úvod pre vás máme dobrú správu, kútik na cvičenie si môžete vytvoriť prakticky kdekoľvek. Okrem veľkosti priestoru by ste mali zvážiť aj jeho vetranie a osvetlenie. Myslite však na to, že prírodné svetlo je nielen jasné, ale aj teplé. Ak tým pádom budete cvičiť v priestore, ktorý nemôžete ani čiastočne zatieniť, môže to váš tréning skomplikovať. V priestore by ste sa mali cítiť pohodlne a sústredene.

Náš TIP:
Pre cvičenie je väčšinou ideálna obývačka, keďže ponúka dostatok priestoru a svetla.

Posilnovacia veza

Suprava ciniek a tyci na posilnovanie 93 kg

S veľkým a početným príslušenstvom nepočítajte

Malá domácnosť obvykle vylučuje využitie posilňovacej veže alebo väčších činiek. Pri výbere vybavenia sa preto zamerajte skôr na menšie príslušenstvo a pomôcky. Myslite tiež na cviky, ktoré vám vaša výbava bude umožňovať. Do menších priestorov vám odporúčame hlavne posilňovaciu gumu, elastický popruh alebo expandér.

Pri výbere tréningového vybavenia myslite aj na jeho uskladnenie. V malej domácnosti pravdepodobne nebudete môcť mať permanentne rozloženú vašu domácu posilňovňu. Preto vyberajte radšej menšie pomôcky pre kardio tréning alebo ľahšie činky a kettlebelly.

Elasticky popruh 100 na pilatesy

Koľko miesta vlastne na cvičenie potrebujete?

Tréning v malej domácnosti sa pravdepodobne nezaobíde bez cvikov s vlastnou váhou. Priestor na cvičenie by mal byť tým pádom aspoň taký veľký, aby ste v ňom zvládli robiť kliky, na ktoré potrebujete najviac priestoru. V prípade, že nebudete mať dostatok voľného miesta ani na klasické kliky, ešte vždy môžete využiť stenu ako podložku pre kliky.

Ak vaše dvere doliehajú na zárubne dostatočne pevne, môžete si pomôcť aj uterákom. Stačí ho umiestniť na dvere, tie následne zavrieť a ak uterák udrží vašu váhu, vytvoríte si takto improvizovanú hrazdu.

Posilňovanie alebo cvičenie v malej domácnosti nie je nemožné. Stačí mať okolo seba dostatok priestoru na cviky, ktorým sa chcete venovať a tréning môže začať. Z tréningového vybavenia vám odporúčame predovšetkým menšie pomôcky a pre posilňovanie siahnite skôr po vlastnej váhe než po väčších posilňovacích strojoch.

Galéria

Foto: Decathlon
Text: Redakcia

>> Vhodné pomôcky na cvičenie
nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň, super článok lebo ten priestor je podľa mňa prvá prekážka v cvičení.

Komentáre