Vyrob si vlastnoručne doma dekoračné poličky

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérUrob si sám

Vyrob si vlastnoručne doma dekoračné poličky

Dekoračné poličky

Dekoračných predmetov nikdy nie je dosť. Najmä vtedy, ak si zariaďujete svoje nové a vysnívané bývanie. Zároveň si nimi môžete zútulniť ktorúkoľvek miestnosť. Práve z toho dôvodu Vám ponúkame ďalšiu inšpiráciu na to, ako si môžete jednoducho vyrobiť dekoračné poličky na stenu, ktoré sú nielen moderné a štýlové, ale zároveň aj praktické.

 

Poličky sme vyrábali zo smrekového dreva, ktorého hrúbka bola 12 cm. Vyrábali sme celkovo štyri poličky. Dve majú rovnaký rozmer a to 25×25 cm. Sú štvorcové. Ďalšia je obdĺžniková a má rozmer 55×30 cm a posledná je rovná a tá ma dĺžku 55 cm a hrúbku 24 cm.

Príprava materiálu na dekoračné poličky

1. Príprava materiálu na dekoračné poličky

Všetky dosky si ohobľujeme, zrovnáme a narežeme na požadované rozmery. 8 dosák bude mať rozmer 25×25 cm, 4 dosky budú mať dĺžku 55 cm a 2 dosky dĺžku 30 cm.

Priprava policiek na dekoračné poličky

2. Poličky 55×30 cm a 25×25 cm

Všetky dosky zlepíme dokopy a to tak, že do dosák urobíme pomocou lamelovačky drážky, do ktorých dáme lepidlo a bukové lamely. Takto poličky spojíme dokopy a stiahneme zvierkami. Počkáme 24 hodín, kým sa nezlepia. Ak nemáte doma lamelovačku, poličky môžete zlepiť pomocou kolíkov a to tak, že do dreva vyvŕtate vŕtačkou dierku, do nej dáte lepidlo a kolík.

Povrchová úprava poličiek na dekoračné poličky

3. Povrchová úprava poličiek 55×30 cm a 25×25 cm

Poličky prebrúsime šmirglom zrnitosti 120. Všetko dôkladne pretrieme handrou, aby na nich nebol prach a nečistoty. Natrieme ich akáciovým olejom. Dekor si však môžete zvoliť podľa vlastného vkusu.

Rovná polička

4. Rovná polička

Posledné dva zostávajúce kusy dreva rozmeru 55 cm zlepíme dokopy, tak že jednu stranu natrieme lepidlom a priložíme k druhej časti, aby sme dosiahli hrúbku 24 cm. Miesto kde poličku budeme lepiť, ohobľujeme dohladka, aby sa lepšie zlepila. Stiahneme zvierkami a počkáme 24 hodín. Potom zvierky odstránime. Poličku prebrúsime šmirglom zrnitosti 120 a natrieme akáciovým olejom.

Dekoračné poličky

Foto: autor
Redakcia

>> Viac zaujímavých poličiek
nájdete TU alebo nižšie <<

 

Komentáre