Akú vybrať posteľnú bielizeň: Bavlna, flanel, krep či mikrovlákno?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpálne

Akú vybrať posteľnú bielizeň: Bavlna, flanel, krep či mikrovlákno?

Akú vybrať posteľnú bielizeň: Bavlna, flanel, krep či mikrovlákno

Aký materiál na posteľnú bielizeň by mal byť pri jej výbere prioritou. Každý z materiálov má totiž svoje špecifiká, ktoré vám môžu, no nemusia vyhovovať. Poznáte vlastnosti a výhody jednotlivých materiálov posteľnej bielizne?

Bavlnené obliečky – tradícia, ktorá nestarene

Bavlna je nepochybne jednou z najrozšírenejších tkanín a do vašej spálne prinesie hneď niekoľko výhod. Bavlnená bielizeň je dobre priedušná, perfektne saje tekutiny a je vhodná ako na zimné, tak aj na letné obdobie. Bavlnené plachty majú hladký povrch a sú príjemné na dotyk. Pri praní má však bavlna sklony ku krčeniu, takže sa pripravte na pravidelné žehlenie.

Náš tip:
Nebojte sa kombinovať rôzne motívy s rôznymi materiálmi.
Pestré obliečky vám zaručene oživia spálňu či detskú izbu.

Mikrovlákno je spojením praktickosti a pohodlia

Tkanina vyrobená z mikrovlákna je známa množstvom malých chĺpkov, ktoré zjemňujú jej povrch. Vďaka tomu na sebe túto posteľnú bielizeň ani neucítite, no aj tak vás príjemne zahreje. Obliečky z mikrovlákna tak využijete hlavne v zimnom období. Mikrovlákno je zároveň tou správnou voľbou pre alergikov, keďže sa v ňom neudržiavajú alergény ako peľ alebo prach. Keďže sa jedná o čisto polyesterovú tkaninu, nemusíte sa trápiť so žehlením.

Neprehliadnite:
Praktické tipy ako si zútulniť spálňu, budete spinkať štýlovo

Krepové obliečky s jedinečnou textúrou

Krep je známy predovšetkým svojou unikátnou textúrou, ktorá prinesie vašej posteli celkom nový vzhľad. Krepové obliečky sú vyrábané buď z bavlny alebo hodvábu, takže zároveň poskytujú všetky výhody pôvodného materiálu. Osviežujúci krep je ideálny na teplé obdobia a naviac nie je náchylný na krčenie pri praní, takže vás oslobodí od úmorného žehlenia.

Akú vybrať posteľnú bielizeň: Bavlna, flanel, krep či mikrovlákno

Flanel vás v posteli zaručene ohreje

Hebký a hrejivý flanel vás poteší predovšetkým v chladných obdobiach. Na výrobu sa používa tzv. česaná bavlna, ktorá je špecifická malými chĺpkami, ktoré dobre udržiavajú teplo a pohlcujú vlhkosť. Materiál je zároveň priedušný a veľmi príjemný na dotyk. Flanel vás skrátka rozmaznáva počas každého spánku, ale nezabudnite ho na leto vymeniť za ľahší a svieži materiál.

Pri výbere posteľnej bielizne by ste mali materiál vopred dobre zvážiť. Na trhu však iste nájdete tú správnu kombináciou materiálu a motívu. Nezabúdajte, že kvalita vášho spánku sa odvíja aj od toho, do akých obliečok si večer líhate.

Foto: Pexels
Redakcia

>> Vhodný nábytok do spálne
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre