Bodové odtoky Viega

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTechnológie

Bodové odtoky Viega

Bodové odtoky Viega

Líniové odvodnenie sprchovacích kútov, čiže sprchové žliabky, sú veľmi obľúbené, ale zďaleka nie sú jediným riešením, ktoré súčasné technológie ponúkajú. Okrem spravidla bielych alebo antracitových monolitických sprchových vaničiek, ktoré často nie sú úplne bezbariérové, je to systém tzv. bodového odvodnenia (bodové odtoky). Zjednodušene povedané sa jedná o systém podobný líniovému odvodneniu, avšak odpadová voda odteká v úrovni podlahy iba na jednom mieste. Takým miestom môže byť roh, stred, prípadne okraj sprchovacieho kúta alebo celej miestnosti. Tento typ odtoku je vhodný nielen pre kúpeľne, ale aj pre garáže, pivnice, technické miestnosti, wellness centrá alebo sauny.

Advantix bodove odtoky Viega
Aj pri rekonštrukcii je možné jednoducho realizovať sprchy v úrovni podlahy. S využitím kúpeľňových odtokov Viega Advantix, ktoré sa vyznačujú extrémne nízkou montážnou výškou.

Milieu Advantix Bodové odtoky Viega

Bezbariérový prístup ocenia nielen seniori

Bezbariérové ​​riešenie odtokov v garážach alebo technických miestnostiach je samozrejmosťou a nutnosťou súčasne. Naproti tomu bezbariérové ​​odtoky v kúpeľniach sú stále skôr vzácnosťou. Našťastie názor, že bezbariérová sprcha patrí do domu seniorov, je už prežitý a spravidla novo budované alebo rekonštruované priestory už automaticky počítajú s bezbariérovým riešením. Pohodlný prístup do sprchovacej zóny, či už sa jedná o klasický sprchovací kút alebo sprchu typu walk-in, ocenia všetci členovia domácnosti, a to vo všetkých vekových kategóriách.

 

Sprcha bez zvýšenej vaničky je nielen pohodlná, ale aj vysoko estetická. Celkovo toto riešenie podčiarkuje minimalistický štýl prípadne industriálny tón interiérového dizajnu. Odtoky Viega Advantix je možné ľahko integrovať aj do tzv. bezobkladových systémov, kedy steny a rovnako podlaha sprchy alebo rovno celé miestnosti nemajú jedinú škáru vyžadujúcu pravidelné čistenie a náročnú obnovu.

AdvantixTop bodove odtoky Viega
Bodový odtok Advantix Top sa inštaluje do izolačných systémov, kapacita odtoku dosahuje až 1 l/s. Montážne podpery sú flexibilne výškovo nastaviteľné.

Stop zápachu

K odbornému odvodneniu patrí taktiež spoľahlivá ochrana proti prenikaniu kanalizačných plynov. Odtoky Advantix udržujú bezpečnú výšku vodného uzáveru v sifóne minimálne 25 mm (podľa modelu). Výhodná konštrukcia základného telesa z hľadiska hydrauliky spoľahlivo zabraňuje jej spätnému odsatiu. Preto zaručene funguje, aj keď odtok nie je dlho používaný. Premyslená hydraulika okrem iného zaisťuje aj samočistiacu funkciu odtokov Advantix. Tvar sifónu je navrhnutý tak, aby prúd vody so sebou odnášal aj všetky nečistoty vrátane vlasov.

Bodové odtoky Viega
Rošty Advantix pre individuálny design.

Bodové odtoky Viega

 

Rošty pre každý priestor

Bodové podlahové odtoky Advantix ponúkajú celý rad roštov v rôznych tvaroch a perforáciách vrátane protišmykovej úpravy. Všetky dizajnové modely sú vyrobené z masívnej ušľachtilej ocele a spájajú unikátnu estetiku s vysokou odolnosťou. Vďaka veľmi kvalitnej oceli sú mimoriadne hygienické a odolávajú nielen vysokému zaťaženiu, ale aj agresívnym čistiacim prostriedkom. Mnohých zaujme aj netradičný materiálový mix u niektorých roštov z ušľachtilej ocele a skla – kombinácia, ktorá už bola viackrát ocenená medzinárodnými cenami za dizajn. V pivničných priestoroch, kde nie sú nároky na dizajn také vysoké, spoľahlivo poslúži jednoduchý rošt zo sivého plastu v kombinácii s odtokom Kellermeister s vložkou so sitkom.

Bodové odtoky Viega

Kvadratické rošty sú najrozšírenejšie a ponúkajú vysokú dizajnovú flexibilitu. Z celkom 19 vzorov roštov Advantix si vyberie naozaj každý, nech už je jeho štýl akýkoľvek. V ponuke má Viega aj špeciálny obložiteľný rošt (model 4932.2), ktorý umožňuje dokonalú integráciu do okolitej dlažby. Krycí rošt je totiž tvorený výrezom samotnej dlažby. Môže byť umiestnený v podstate kdekoľvek v nášľapnej ploche sprchy, najčastejšie v strede alebo na okraji, prípadne kdekoľvek v miestnosti.

Alternatívou ku kvadratickým sú rošty okrúhle, ktoré roztáčajú hru individuálneho dizajnu. Organicky tvarované rošty sa hodia najmä do kúpeľní, ktorých zariadenie má oblé kontúry a okrúhle sprchy. Preto sú ideálnym riešením aj pre podlahy z lomového kameňa alebo mozaikové podlahy. Zákazníci si môžu vybrať zo siedmich dizajnov, vrátane kombinácie skla a ušľachtilej ocele (Visign RS15).

Celkový pohľad na Pontoon v Bratislave

Foto: Viega

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre