Skvelé dizajnové kombinácie a rôzne typy povrchových úprav miestnosti

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPovrch. úpravy, maľby tapety

Skvelé dizajnové kombinácie a rôzne typy povrchových úprav miestnosti

Rôzne typy povrchových úprav miestnosti Tapeta a farba

Na prvý pohľad sa zdá, že kombinovať rôzne typy povrchových úprav v jednej miestnosti nie je ťažké. V skutočnosti sa však môže ukázať, že vybrané materiály sú navzájom absolútne nekompatibilné, čo vytvára odporný obraz. Aby sme vás zachránili pred takýmto výsledkom, ponúkame niekoľko osvedčených kombinácií, ktoré sa často nachádzajú v dizajnových projektoch.

Tehla, lesklé dlaždice a omietka s betónovým vzhľadom

Ak neutrálne interiéry nie sú pre vás inšpirujúce a nebojíte sa svetlých dizajnových riešení, táto možnosť je určite pre vás. Kombinácia bude vyzerať obzvlášť cool v byte, kde je obývacia izba kombinovaná s kuchyňou. Takže zástenu nad kuchynskou linkou vyzdobíme pomocou lesklých dlaždíc (napríklad v tyrkysovej farbe), ozdobíme stenu nad ňou ozdobnými tehlami a znížený strop omietkou s betónovým efektom. Táto kombinácia farieb a textúr je veľmi harmonická.

 

 

Aby kuchyňa nevyčnievala zo všeobecného obrazu interiéru, vyberte stoličky pri stole tak, aby farebne zodpovedali zástene. Môžete farebne zladiť aj závesy a kreslá. Betónový strop bude v celej kuchyni a obývačke, takže nespôsobí nerovnováhu. Pokiaľ ide o dekoratívne tehly, môžu ju zvoliť aj pre jednu stenu v obývacej izbe pre akcent. Výsledok takýchto kombinácií vás určite poteší.

Tapeta a farba miestnosti

Toto dizajnové riešenie je také obľúbené, že sa stalo interiérovou klasikou. Dizajnéri smelo aplikujú kombináciu tapety a farby nielen v rámci jednej miestnosti, ale dokonca aj jednej steny. Napríklad v spálni môžete použiť tapetu na ozdobenie hlavy postele a natrieť zvyšok stien farbou.

Tapeta je tiež vhodná na zvýraznenie priestoru, kde sa bude nachádzať priestor na čítanie, kreslo a stojaca lampa, minikancelária alebo pohovka s konferenčným stolíkom.

Drevená podlaha a dlaždice dizajnové kombinácie miestnosti

Drevená podlaha a dlaždice

V prepojených priestoroch, ako je napríklad kuchyňa a obývacia izba, alebo obývacia izba a chodba, sa často používa kombinácia dvoch podlahových krytín na vizuálne oddelenie miestností. Obľúbenou kombináciou je dlažba s parketami. Dlaždice položte v kuchyni a vytvorte originálny geometrický vzor a drevenú podlahu dajte do obývačky. Vzhľadom na zaťaženie jednej a druhej miestnosti je takéto oddelenie optimálne.

Farba a drevené trámy na strope

Ak je vaším cieľom vytvoriť si doma vidiecku atmosféru a trochu sa priblížiť prírode, použite na trámy, ktoré sú spájané s vidieckym domom. V prípade, že je kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou, pripevnite trámy v pracovnej oblasti nad kuchyňou a nechajte strop v rekreačnej oblasti hladký s tým, že ho natriete neutrálnou farbou.

Ak chcete spojiť všetky detaily do jedného interiéru, umiestnite jedálenský stôl na hranicu obývačky a kuchyne, ideálne ak bude odrážať drevené trámy na strope vo farbe a štruktúre.

Farba a dekoratívna omietka dizajnové kombinácie miestnosti

Farba a dekoratívna omietka

Ďalšie riešenie, ktoré možno považovať za tradičné. Pozor pri používaní dekoračnej omietky, ak to preháňate s jej množstvom, interiér nebude útulný a harmonický. To je dôvod, prečo ju dizajnéri často používajú ako akcent, na zvýraznenie určitej oblasti a na zvyšok stien používajú farbu.

Dekoratívnou omietkou so zaujímavou textúrou môžete napríklad ozdobiť časť steny za televízorom a zvyšok povrchu natrieť hladkou farbou v neutrálnej farbe. Hlavnou výhodou je, že aj keď si na dekoráciu vyberiete pokojné prírodné tóny, zóna vďaka textúre omietky stále vynikne.

Foto: Freepick
Redakcia

>> Ako sa zariadiť domácnosť
za dobrú cenu nájdete TU alebo nižšie <<

 

Komentáre