Zdravý montovaný keramický dom postavený už za 3 dni

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


KeramickéMontovanéStavbaZvislé konštrukcie

Zdravý montovaný keramický dom postavený už za 3 dni

Zdravý montovaný keramický dom postavený už za 3 dni, Keramicky rodinny dom Lucenec, stavba, zvisla konstrukcia

Keramický montovaný dom je spojením tradičného, rokmi overeného materiálu s modernou technológiou výstavby. Vďaka tomu teraz ponúkajú to najzdravšie, najrýchlejšie a najvýhodnejšie bývanie na trhu.

Keramické montované domy od CERAMIC HOUSES EU sa vyrábajú na Slovensku a sú chránené patentom. Domy sú nielen ekologické a zdraviu nezávadné vďaka výrobe z výlučne prírodných materiálov, ale vyznačujú sa taktiež vynikajúcimi tepelno-izolačnými a zvukovo-izolačnými vlastnosťami, akumulačnou vlastnosťou, neobmedzenou životnosťou a ďalšími výhodami. Vďaka predpríprave pre profesie a základnému zatepleniu aplikovanému ešte počas výroby stien v závode, Vám vyššie štádium hrubej stavby bungalovu postavia a odovzdajú za 3 dni. Dokončenie domu na kľúč je možné v priebehu len pár týždňov.

Zdravý montovaný keramický dom postavený už za 3 dni, Keramicky rodinny dom Bratislava, 2015, stavba, zvisla konstrukcia

Spoločnosť CERAMIC HOUSES EU je jediným slovenským výrobcom domov z ľahčeného keramického kompozitu. Pre podporu domáceho trhu spoločnosť domy vyrába výlučne na Slovensku a z prevažne lokálnych surovín.

Zdravé bývanie a nízke prevádzkové náklady

Pri výstavbe domu sú prevádzkové náklady rovnako dôležité ako náklady vstupné. Hľadať rovnováhu medzi týmito dvoma faktormi je potrebné už pri výbere projektu domu a hlavne pri výbere technológie výstavby a stavebného materiálu. Pri všetkom tom plánovaní nesmieme zabudnúť na naše zdravie a vnútornú klímu domu. Dnes si už klient môže vyberať z rôznych foriem výstavby a použitého stavebného a zatepľovacieho materiálu. Vďaka technologickému vývoju je ekologický, recyklovateľný a zdraviu nezávadný materiál už bežne dostupný aj v stavebníctve, a nie je potrebné robiť kompromis medzi kvalitou a cenou.

Zaujímavosť:
Materiál použitý na výrobu keramických stien

Životnosť keramických montovaných domov je časovo neobmedzená, rovnako ako je tomu u tehly. Minimálne porovnateľné, vo väčšine prípadov ešte lepšie, sú ale kvalitatívne parametre (paropriepustnosť, zvuková a tepelná izolácia). Vďaka technológii výroby celých stien so zabudovanou predprípravou na siete však taktiež získate aj výhody plynúce z výstavby montovaných domov. Môžete bývať v novom rodinnom dome v rekordne krátkom čase a to bez akýchkoľvek chemických a nežiadúcich biologických vplyvov na zdravie celej Vašej rodiny.

Z hľadiska tepelno-izolačných parametrov sa keramické steny vyznačujú hlavne týmito vlastnosťami:

– Sú teplé – akumulujú teplo vytvárané vykurovacím systémom domu, následne je teplo vyžarované späť
– Majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti (R = 6,9 m².K / W pre 38 cm hrubú obvodovú stenu vrátane zateplenia), pričom s klesajúcimi exteriérovými teplotami sa tieto vlastnosti zlepšujú
– Keramický kompozit udržuje príjemnú vnútornú klímu počas celého roka. V zime do priestoru vracia teplo a v lete Vás zase ochráni pred prehriatím domu.

Okrem hodnoty tepelného odporu a prevádzkových nákladov sa čoraz častejšie hovorí aj o paropriepustnosti v spojení s hygienou bývania. Optimálnu hladinu relatívnej vlhkosti vzduchu v hlavnej miere ovplyvňuje skutočnosť, či je stavba difúzne otvorená alebo difúzne uzavretá. Difúzna uzavretosť stavieb so sebou prináša nepríjemné problémy v dome a následne zanechá stopy aj na zdraví ich majiteľov. Najlepším a zároveň aj najekonomickejším riešením pre zdravé bývanie je postaviť si difúzne otvorenú stavbu, akou keramický montovaný dom bezpochyby je. Takáto ekologická stavba si bez ďalších nákladov sama upravuje relatívnu vlhkosť v interiéri, vrátane miestností s najvyššou vlhkosťou (kúpeľňa, kuchyňa).

Prečítajte si viac:
O difúznej paropriepustnosti

CERAMIC HOUSES, keramicka stena

Keramicky material je ekologický, vhodný aj pre alergikov

Nezanedbateľnou výhodou technológie výstavby keramických domov, ktorá tiež ovplyvňuje ekonomiku výstavby a bývania, je zlepšenie pomeru úžitkovej plochy k zastavanej ploche. Vďaka užším obvodovým stenám, pri zachovaní výborných izolačných vlastností, klienti získajú väčšiu úžitkovú plochu pri rovnakej zastavanej ploche, alebo naopak pri zachovaní rovnakej úžitkovej plochy ušetria zastavanú plochu a znížia vstupné náklady.

Rýchla výstavba a skrátenie času potrebného na dokončenie domu

Montáž ekologického bungalovu z keramických prefabrikovaných stien trvá pár hodín v závislosti na zastavanej ploche. Vďaka zabudovanej predpríprave pre rozvody vody a elektriny v stenách je aj následné dokončenie rýchlejšie a jednoduchšie. Nieje potrebné žiadne búranie, sekanie ani dodatočná inštalácia. Steny sú vyrobené na mieru, podľa projektovej dokumentácie už aj s predprípravou pre ostatné požadované zariadenia, ako je rekuperácia, čerpadlá atď. Obvodové steny sú vyrobené už so základnou tepelnou izoláciou a na dokončenie interiéru stien postačí stierka, bez nutnosti nanášania omietky a sklotextilnej mriežky.

Maximálna flexibilita pri výbere projektu

Pri návrhu dispozície spoločnosť ponúka maximálnu flexibilitu a cena za projekt domu na mieru je rovnaká ako cena katalógového domu. Spoločnosť poskytuje komplexné služby od vypracovania projektovej dokumentácie, zabezpečenia financovania, výstavby holostavby domu až po výstavbu domu na kľúč.

Katalóg typových projektov rodinných domov

Katalóg typových projektov rodinných domov si môžete pozrieť
TU

Technológia výroby keramických prefabrikátov umožňuje flexibilne reagovať na požiadavky investora a postaviť akýkoľvek keramický dom. Zaručuje rýchlu výrobu a ešte rýchlejšiu montáž domu, ktorý spĺňa všetky predpoklady zdravého a moderného bývania.

Keramicky montovany dom Nitra, stavba, zvisla konstrukcia

Keramicky montovany dom Budapest 2011, stavba, zvisla konstrukcia

Logo Ceramic HOUSES

Foto: CERAMIC HOUSES EU
www.ceramichouses.sk

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Jaroslava Martinková

    Jééj, keramický domček!! Presne takýto máme aj my a býva sa nám výborne 🙂

Komentáre