Spoznajte škandinávsky štýl a oživte svoje bývanie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Spoznajte škandinávsky štýl a oživte svoje bývanie

Spoznajte škandinávsky štýl a oživte svoje bývanie

hygge či minimalizme ste už zrejme počuli. Biele steny, drevené podlahy, moderný nábytok a minimalistický dekor – to sú charakteristické znaky škandinávskeho štýlu. Ak milujete jednoduchý a nadčasový dizajn, minimalizmus a čistotu, potom je pre vás škandinávsky štýl ako stvorený. Objavte jeho čaro a vneste ho do vášho interiéru.

Svetlé farby a drevo

Severské krajiny trpia nedostatkom prirodzeného svetla. A to je hlavný dôvod, prečo škandinávskych interiéroch prevládajú svetlé farby. Svetlé farby vnesú do tmavého bytu viac svetla a opticky ho rozžiaria. Okrem bielej môžete zvoliť sivú či béžovú, no nezabudnite ani na jemné pastelové farby. Práve vďaka nim nebude biely interiér pôsobiť chladne a neútulne.

Vedeli ste, že…
… v škandinávskom bývaní sa takmer vôbec nestretnete so záclonami? Tie totiž bránia prirodzenému svetlu.

Škandinávski dizajnéri vedia, že svetlé farby vyzerajú perfektne v kombinácii s drevom. V škandinávskom bývaní nenájdete tmavé vzorované koberce, ale kvalitné drevené parkety. Severania milujú drevo a rozhodne ním nešetria. Z dreva by mal byť nábytok aj dekorácie. Tento nadčasový materiál vyzerá štýlovo a zútulňuje domov.

Svetlé farby a drevo, škandinávsky štýl

Moderný dizajn v spojení s klasikou

Škandinávsky štýl nie je nový. Pochádza od dávnych predkov dnešných severanov, ktorí kládli dôraz na praktickosť a minimalizmus. Základom interiérov bolo drevo, tehly či mramor. A tieto prvky sú neoddeliteľnou súčasťou nordického dizajnu aj dnes. Dizajnéri si vážia dedičstvo svojich predkov a ich moderný dizajn odkazuje na minulosť.

Neprehliadnite:
„Škandinávske“ zrubové domy, inšpirácia prichádza zo škandinávie

Moderný dizajn v spojení s klasikou, škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl je známy tým, že využíva moderné prvky, technologické inovácie a neustále prináša nové nápady. Je to práve sever, odkiaľ sa k nám dostávajú najnovšie trendy interiérového dizajnu. Ak chcete škandinávske bývanie, sledujte najnovšie trendy a nebojte sa experimentovať s nábytkom.

Moderný dizajn v spojení s klasikou, škandinávsky štýl

Sofistikované dekorácie

Nordický dizajn je jednoduchý a minimalistický, no nie strohý. V interiéri nechýbajú elegantné dekorácie, ktoré zvýraznia charakter bývania a dodajú mu šmrnc. Dekorácie sú najmä z dreva, kože či kovu, no nájdeme tu aj rôzne dary prírody.

Usušené konáre, šišky a ďalšie drobnosti, ktoré si prinesiete z prechádzky. Nezabudnite ani na živé rastliny. Vyhnite sa veľkému množstvu dekorácií a snažte sa o nápaditosť a originalitu.

Sofistikované dekorácie, škandinávsky štýl

7 pravidiel škandinávskeho štýlu:

1. Základom je jednoduchosť a čisté línie.
2. Zvoľte svetlé farby, ktoré prinesú dostatok svetla.
3. Pastelové farby zmiernia chlad a zútulnia priestor.
4. Nebojte sa vintage kúskov v modernom dizajne.
5. Zamerajte sa na drevo a ďalšie prírodné materiály.
6. Nezabudnite na vonné sviečky a všetko, čo vo vás vzbudzuje príjemné pocity.
7. Hrajte sa s kontrastom – do bieleho interiéru postavte napríklad smaragdovú sedačku.

Foto: Pexels a Unspalsh
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre