Ako si môžete bývanie v podkroví zariadiť a zútulniť

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérObytné podkrovia

Ako si môžete bývanie v podkroví zariadiť a zútulniť

Ako si môžete bývanie v podkroví zariadiť a zútulniť

Premena podkrovia na obytnú časť býva častokrát spojená so zložitými a náročnými technickými úpravami. Na ich konci je však výsledok, ktorý stojí za to. Poďme sa spolu pozrieť na to ako si môžete bývanie v podkroví zariadiť a zútulniť.

Ako si môžete bývanie v podkroví zariadiť a zútulniť

Svetlo je dôležité

Svetlo je dôležité pre každú stavbu. Dnešným trendom je mať čo najväčšie okná. V podkroví sa to samozrejme, z hľadiska veľkosti, realizuje ťažšie, no aj tam sú veľmi potrebné. Svetlo dokáže priestor presvetliť a tým ho skrášliť. Dôležité preto je, aby bolo aj vaše podkrovie presvetlené a dostávalo sa doň čo najviac slnečných lúčov. Priestor sa opticky zväčší a bude pôsobiť útulnejšie.

Nábytok na mieru

Podkrovie má atypický tvar. To si vyžaduje vhodný výber nábytku a bytových doplnkov. Vhodné preto je dať si vyrobiť nábytok na mieru. Pri zariaďovaní si budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka, no odmenou vám bude priestor pripravený presne podľa vašich predstáv a dispozície podkrovia.

Ako si môžete bývanie v podkroví zariadiť a zútulniť

Kuchyňa a jedáleň

Pri plánovaní kuchyne v podkroví buďte pripravení na to, že horné skrinky tu nebudú možné. Dôležité preto je poriadne zvážiť a premyslieť si kam kuchyňu umiestniť a usporiadať kuchynský nábytok tak, aby ostal priestor aj pre jedálenský stôl. Pracovnú dosku môžete umiestniť napríklad pod okno, aby ste mali pri príprave jedál dosť svetla. Jedálenský stôl prípadne barový pult dajte k stene. Samozrejme všetko závisí od veľkosti podkrovia.

Neprehliadnite:
Teplo nesmie do podkrovia… riešenia problematiky prehrievania obytných priestorov

Ako si môžete bývanie v podkroví zariadiť a zútulniť

Obývačka

Jej zariaďovanie opäť závisí od toho, koľko priestoru v podkroví máte. Pod zvažujúcu sa strechu môžete umiestniť gauč a pred neho konferenčný stolík. Na stenu oproti gauču nábytok a televízor. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí neobľubujú televízor, gauč môžete umiestniť k stene a budete mať pekný výhľad z okna.

Kúrenie

Nemusí byť v podkroví až také problematické ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Je všeobecne známe, že teplo stúpa nahor, takže podkrovie si teplo „vezme“ aj z priestoru pod ním. Okrem toho je však potrebné podkrovie vykúriť aj vlastným spôsobom vykurovania – ideálne by boli radiátory, no ich umiestnenie pod oknom je značne problematické. Z tohto dôvodu sa odporúča podlahové kúrenie.

Ako si môžete bývanie v podkroví zariadiť a zútulniť

Útulnosť

Svoje bývanie v podkroví si môžete zútulniť vhodnými bytovými doplnkami. Môžu nimi byť: nočná lampa, prípadne lampa samostatne stojaca, ďalej tiež koberec, ktorý môžete umiestniť pod konferenčný stolík, prípadne do kuchyne. Oživením podkrovia môžu byť aj kvety, prípadne obrazy či fotografie na stenách. Steny si môžete vyzdobiť tapetami alebo ich namaľovať farebne. Je nás čo si vyberiete.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre