Zvažujete dvere, alebo priečky zo skla? Choďte do toho!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DvereInteriér

Zvažujete dvere, alebo priečky zo skla? Choďte do toho!

Zvažujete dvere, alebo priečky zo skla, Ingenio, interier, sklenene dvere na mieru Bratislava

Moderný interiérový dizajn v súčasnosti favorizuje sklo ako materiál v priestore, a to aj v prípade menej bežných sklenených prvkov, akými sú napríklad steny, alebo dvere zo skla. V dnešnom článku si povieme ako vhodne zvoliť sklenené akcenty v podobe sklenených dverí a priečok v domácnosti.

Zvažujete dvere, alebo priečky zo skla, Ingenio, interier, sklenena priecka na mieru, Bratislava

Interiérový dizajn by sa dal definovať ako prienik fantázie, všetkého čo je možné, a technických možností priestoru, všetkého čo je urobiteľné. Kým v minulosti bolo problémom vyrobiť veľké sklenené tabule, dnes tomu tak už nie je. Veľké okná nemusíme skladať z niekoľkých menších sklenených výplní, ani sa limitovať miestami, na ktorých je sklo použiteľné.

Vieme ním efektívne rozdeliť priestor na jednotlivé zóny, použiť ho ako zábradlie na schodisku, alebo dokonca aj na terase. To ešte pred pár rokmi nebolo možné a architekti o realizácii takýchto riešení iba snívali. Dnes vieme poľahky pracovať s veľkými blokmi skla s minimálnym množstvom spojov, ktoré si zároveň uchováva dlhodobo svoju pevnosť a tým pádom aj bezpečnosť.

Sklo navyše ponúka množstvo možností potlače, v rámci ktorej si ho viete prispôsobiť presne vašim predstavám a želaniam. Na výber sú rôzne vzory, od nápadných až po tie elegantnejšie.

Čo si ľudia mnohokrát neuvedomujú je, že aj sklenené priečky majú tepelné a zvukovo izolačné vlastnosti. Nemusíte sa ich preto báť použiť ani pri vytváraní priestoru, v ktorom chcete byť nerušení, napríklad pracovne.

Pre milovníkov industriálneho štýlu nie je nič jednoduchšie než prispôsobiť si sklo na ikonické menšie tabule s čiernym rámom. V prípade záujmu sa dá mriežka dokonca na sklo iba vytlačiť, pre rovnaký efekt za citeľne menej peňazí. Sklo tak vyzerá industriálne, no zároveň je omnoho praktickejšie na údržbu, vďaka nečlenenému povrchu.

Zvažujete dvere, alebo priečky zo skla, Ingenio, interier, sklenena priecka na mieru, Bratislava

Stavte na dizajnové sklenené dvere

Sklenené dvere sú dnes čoraz viac používaným dizajnovým prvkom v domácnostiach. Umiestňujeme ich všade tam, kde súkromie nehrá až takú rolu. Predstavujú moderný a nadčasový dizajn, ktorý dotvorí charakter vášho interiéru. Navyše citeľne opticky zväčšujú priestor a zároveň ho aj presvetľujú.

Ich cenovka, možno pre niekoho prekvapivo, nie je až taká vysoká. Na trhu dnes nájdete aj cenovo dostupné sklenené dvere, ktoré sa dajú zakúpiť buď v skladových zásobách, alebo priamo nakonfigurovať a vyrobiť na mieru. Jednoduchá údržba a vysoká odolnosť sú samozrejmosťou.

Zvažujete dvere, alebo priečky zo skla, Ingenio, interier, sklenene dvere na mieru Bratislava

Dizajnové sklenené dvere sa dajú vložiť do väčšiny bežných zárubní so šírkou od 60 do 80 centimetrov. Zároveň sa vyrábajú aj v rôznych typoch posuvu.

Na trhu sú k dostaniu desiatky rôznych skiel, od čírych, cez matné, ornamentné a rôzne iné nepriehľadné až po zafarbené sklá. Rovnako ako pri sklenených priečkach, aj tu platí možnosť potlače podľa vkusu zákazníka.

Zaujímavý vzhľad môžete docieliť aj kombináciou sklenených dverí so sklenenými priečkami, kedy môže všetko spolu ladiť a vytvárať tak jedinečný priestor doma, ale napríklad aj v kancelárskych priestoroch.

Bezpečnostné kalené sklo

Pre tých z vás, ktorí sa obávajú bezpečnosti sklenených dverí tu máme ešte jednu možnosť, a tou je bezpečnostné kalené sklo. Ako už aj samotný názov napovedá, toto sklo vyniká niekoľkonásobne vyššou pevnosťou v porovnaní s klasickými sklenenými výplňami, čím zabezpečuje ešte väčšiu bezpečnosť a odolnosť voči rozbitiu, a to aj pri priamom náraze.

Bezpecnostne sklo, Ingenio montaz na mieru Bratislava

Priečky a dvere sa pre zvýšenie bezpečnosti vyrábajú z bezpečnostného skla ESG/VSG, dvoch skiel zlaminovaných dohromady fóliou. Ani v prípade rozbitia sa sklo nerozsype, keďže jeho úlomky držia pohromade na laminačnej fólii. Príkladný obrázok (nepodarilo sa nám odfotiť rozbité dvere, ale sklo na obrázku drží „samo od seba pohromade“, je to súčasť zábradlia)

V neposlednom rade je potrebné spomenúť, že pri rozbití sa kalené sklo rozsype na malé tupé úlomky, čím vám ani vašim deťom a domácim miláčikom nehrozí riziko porezania.

Ako pri výbere klasické skla, tak aj pri tom bezpečnostnom platí, že by ste mali staviť vždy iba na overených dodávateľov. Jedným z nich je aj popredná slovenská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou sklenených dverí, priečok, kuchynských zásten či sprchových kútov, INGENIO.

Ingenio logo

Dohodnite si konzultáciu na www.ingenio.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre