3 tipy, ako účinne ochrániť smartfón, mobil pred poškodením

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ElektronikaInteriérSpotrebiče

3 tipy, ako účinne ochrániť smartfón, mobil pred poškodením

Ako účinne ochrániť smartfón, mobil, telefón

Strach z pavučiny na displeji alebo odretých rohov mobilu naháňa každého z nás. Stačí jediná zhoda okolností a váš nový smartfón môže stratiť na kráse a funkčnosti. Nech už používate svoj mobilný telefón primárne na sociálne siete, prácu alebo hry, jeho ochranu by ste nemali zanedbať. Ako teda účinne ochrániť smartfón, mobil?

 

 

Ochranné sklo – drobná investícia, ktorá ušetrí veľké peniaze

Napriek tomu, že je prasknutý displej jeden z najčastejších dôvodov návštevy servisu, cena jeho výmeny nie je najnižšia. Väčšina používateľov či používateliek sa preto rozhodne mobil naďalej používať, keďže ho táto vada nemusí hneď odpísať. Problém je ale opätovný pád, ktorý môže obrazovku už navždy odrovnať.

Kvalitné puzdro zabráni najhoršiemu

Týmto problémom môžete jednoducho predísť ochranným sklom. Tento praktický doplnok nájdete v baleniach niektorých smartfónov už od výroby. V prípade, že váš smartfón ochranné sklo nemá, môžete ho jednoducho dokúpiť. V dnešnej dobe nájdete príslušenstvo v podstate na akýkoľvek smartfón. Nech už budete hľadať tvrdené sklo na iPhone alebo ochrannú fóliu na Samsung, z ponuky si iste vyberiete.

Vedeli ste, že…
…každú hodinu praskne približne 5 800 displejov na smartfónoch po celom svete?

Kvalitné puzdro

Zadná strana smartfónu je vystavená podobnému riziku poškodenia ako displej. Moderné smartfóny majú svojimi krytmi lákať zákazníkov. Ak chcete predísť ich trvalému poškodeniu, vyskúšajte ochranný kryt. V ponuke nájdete množstvo zaujímavých motívov a druhov krytov, ktoré môžu dizajn smartfónu ešte vylepšiť. Výnimkou nie sú ani kryty s vlastnou fotkou, ktoré dajú mobilu jedinečný charakter.

Bez ochranného obalu

Extrémne podmienky smartfónom neprospievajú

Extrémnymi podmienkami nemyslíme len teplo a chlad. Rizikom sú aj dynamické športové aktivity, pri ktorých môže mobil z vrecka jednoducho vykĺznuť. Ak chcete takejto nehode predísť, odporúčame vám športové puzdrá, s ktorými bude váš smartfón vždy v bezpečí.

Na mechanické poškodenie smartfónu sa bežná záruka nevzťahuje. Ak sa vám podarí prasknúť displej po prvom dni používania, pripravte sa na poriadny vietor v peňaženke. U najnovších modelov sa môže cena vyšplhať až na niekoľko stoviek eur. Tomuto problému sa dá vyhnúť kúpou ochranného skla a krytu. Ceny tohto príslušenstva sú v porovnaní s výmenou displeja či zadného krytu takmer zanedbateľné.

Foto: Pexels, Freepick, Unsplash
Redakcia

>> Vhodná ochrana na
váš mobil za dobrú cenu <<

 

 

Komentáre