Fúúúúj, fuj, tu to smrdí. Pomôže vám Geberit DuoFresh – systém odsávania pachov priamo z toaletnej misy.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Fúúúúj, fuj, tu to smrdí. Pomôže vám Geberit DuoFresh – systém odsávania pachov priamo z toaletnej misy.

Geberit DuoFresh – systém odsávania pachov priamo z toaletnej misy

Akékoľvek neželané pachy vo WC pôsobia rušivo. Inovatívny systém Geberit DuoFresh vám ponúka ideálne riešenie ktoré zachytáva a likviduje pachy priamo v mieste ich vzniku – v toaletnej mise. Systém nie je napájaný na vzduchotechnické potrubie ani na žiadne iné zariadenia, čo uľahčuje jeho montáž. Odsávanie pachov sa aktivuje stlačením spínača schovaného za splachovacím tlačidlom. Systém sa automaticky vypína po 10 minútach, ale možno ho prerušiť aj manuálne opätovným stlačením spínača. Odsávanie pachov má tichý chod a neruší ani v noci.

Geberit DuoFresh – systém odsávania pachov priamo z toaletnej misy, Sigma40

Technické riešenie

Základným prvkom nového systému Geberit DuoFresh je splachovacie tlačidlo Sigma 40. Jeho súčasťou je elektronická ovládacia jednotka, uhlíkový filter a dávkovač na dezinfekčné tablety. Montuje sa na špeciálny inštalačný prvok Geberit Duofix so zabudovanou odsávacou rúrkou. Ovládacia jednotka nasáva vzduch cez vzduchové potrubie pripojené cez splachovaciu rúrku priamo na WC misu.

Pozrite si: Revolučná novinka splachovania a umývania WC mís

Odsávaný vzduch prechádza cez filter s aktívnym uhlím, ktorý pohltí všetky nepríjemné pachy a zanechá čistý vzduch, prúdiaci otvormi okolo splachovacieho tlačidla naspäť do miestnosti. Systém funguje nezávisle od vonkajšieho vzduchu. Okrem pripojenia na elektrinu nepotrebujete robiť žiadne ďalšie stavebné úpravy okrem tých, ktoré sú obvyklé pri bežnej montáži WC. Pre dokonalý pocit sviežosti a čistoty možno využiť aj dávkovač na dezinfekčné tablety, ktorý je súčasťou systému Geberit DuoFresh. Dávkovač je ukrytý pod splachovacím tlačidlom, takže ho nevidno a neruší celkový dizajn.

Geberit DuoFresh – systém odsávania pachov priamo z toaletnej misy, Sigma40

WC čo šetrí teplo

Geberit DuoFresh sa nielen jednoducho inštaluje a používa. Má tiež pozitívny vplyv na životné prostredie úsporou tepla pri vetraní WC. Napríklad, štvorčlenná rodina, ktorá nechá štyrikrát denne pootvorené okno vo WC po jeho použití, po dobu 10 minút, stratí ročne zhruba 44 kWh energie. Pokiaľ však niekto? nezabudne okno zatvoriť! Na 99% je tento jav pravidlo. Použitím odsávacej jednotky Geberit DuoFresh odpadá nutnosť vetrania na toalete. Tá istá rodina v takom prípade spotrebuje iba 2 kWh ročne na prevádzku nasávacej jednotky, t. j. 20-krát menej energie v porovnaní s vetraním cez mierne otvorené okno.

Geberit DuoFresh – systém odsávania pachov priamo z toaletnej misy

Systém Geberit DuoFresh je určený každému, kto si chce dopriať čistý vzduch bez nepríjemných pachov a zvýšiť tak komfort vo svojej kúpeľni. Kúpiť si ho môžete v sieti predajní kúpeľňovej techniky, ktoré predávajú značku Geberit, po celom Slovensku

Redakcia
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné wc doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre