Zrkadlo ako dizajnérsky prvok vďaka správnemu rámu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Zrkadlo ako dizajnérsky prvok vďaka správnemu rámu

Zrkadlo ako dizajnérsky prvok vďaka správnemu rámu

Zrkadlo je v dnešnej dobe veľmi obľúbeným interiérovým doplnkom. Stačí ho správne natočiť a celej miestnosti dodá jedinečný charakter. Okrem toho pomáha svetlu rozplynúť sa po celej miestnosti a ak zvolíte ten správny kúsok, váš interiér razom nadobudne originálny a luxusný šmrnc.

 

 

Málo svetla? Zrkadlo sa o to postará

Napriek tomu, že mnohí z nás využívajú zrkadlá pre iné účely ako dekoratívne, môžeme jeho odraz využiť aj inak. Okrem objektov odráža aj svetelné lúče. V prípade, že hľadáte spôsob, ako osvetliť miestnosť bez ďalších väčších zásahov, môžete vyskúšať umiestniť ho do priestoru.

Chcem jedinečné orámované zrkadlo.

Svietidlo natočte tak, aby sa svetlo čiastočne odrážalo. Vznikne tak o čosi príjemnejšia atmosféra s nádychom luxusu vo väčšom priestore. Výhodné je ho tiež umiestniť oproti oknu.

To, že zrkadlá pomáhajú svetlu rozplynúť sa v priestore, môžete využiť aj v tmavšie ladených kúpeľniach. Svetlo dopadajúce na tmavý povrch je vo väčšej mierne absorbované. Orámované kúpeľňové zrkadlo si môžete nechať doplniť frézovaním, čo mu dodá modernejší vzhľad.

Rámovanie zrkadla Zrkadlo

Orámované zrkadlo

Zrkadlo ako dizajnérsky kúsok

Rám na zrkadlo

Nebojte sa experimentovať a zadovážte si dizajnérsky kúsok

S každým natočením zrkadla získate novú scenériu v jeho odraze. Z jedného miesta vám ukáže výhľad z okna, z iného zasa obraz zavesený na stene. Miestnosť tak môžete doplniť nielen zrkadlom, ale aj obľúbeným umeleckým dielom, na ktoré budete mať výhľad z každého kúta.

Zabudnite na obyčajné zrkadlá z bežných obchodov s nábytkom. Vyskúšajte niečo nové – nechajte si ho vyrobiť na mieru. Vďaka jedinečnému rámu získate originálny interiérový prvok, ktorý dokonalo doplní váš štýl.

Rám vyberajte tak, aby sa hodil k atmosfére miestnosti nielen farebne, ale aj tvarovo. Vyskúšať môžete tiež rámovanie zrkadiel na objednávku, a tak získate zrkadlo presne podľa vašich predstáv. Stále obľúbenejšie sú napríklad frézované okraje, ktoré obyčajnému zrkadlu dodajú luxusný vzhľad.

Zrkadlá už dávno nie sú záležitosťou kúpeľní a šatníkov. V dnešnej dobe ide o dekoráciu, ktorá dokáže ozajstné divy. Vďaka svojej schopnosti odrážať svetlo môže zrkadlo presvetliť aj pochmúrnejšie miestnosti. Atraktívnym rámovaním môžete zo zrkadla vytvoriť jedinečný dizajnérsky kúsok, ktorý vynikne.

Galéria

Foto: Pexels, GalériaAve
Redakcia

>> Vhodné zrkadlá a bytové
doplnky nájdete TU alebo nižšie <<

 

 

Komentáre