Čaká vás rekonštrukcia, renovácia bytu alebo domu? Vyhnite sa najčastejším chybám!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Stavba

Čaká vás rekonštrukcia, renovácia bytu alebo domu? Vyhnite sa najčastejším chybám!

Čaká vás rekonštrukcia, renovácia bytu alebo domu? Vyhnite sa najčastejším chybám

Aj vy ste už túžobne vyčkávali príchod jari, aby ste sa mohli pustiť do dlho plánovanej rekonštrukcie? Možno vás čaká rekonštrukcia kúpeľne, kuchyne alebo dokonca celého bytu. Renovácia bytu patrí medzi drahé záležitosti, takže by bola škoda, ak by ste sa dopustili zbytočných omylov. V článku sa dozviete, aké sú najčastejšie chyby pri rekonštrukcii bytu či domu a ako sa im vyhnúť.

Zlé načasovanie sprevádza aj nedostatok financií

Vydarená rekonštrukcia domu či bytu si žiada dôkladný časový a finančný plán. Najväčšou a najčastejšou chybou je, že ľudia sa pustia do rekonštrukcie bez premýšľania o reálnych možnostiach.

Ľahko sa môže stať, že zostanete bezradne stáť v rozbúranej kuchyni, no na zvyšok rekonštrukcie vám jednoducho nezostanú financie. Pred zahájením rekonštrukcie si preto stanovte jasný a splniteľný cieľ. Spíšte si, čo potrebujete zrenovovať, aké máte časové možnosti aj rozpočet.

Nesprávny výber firmy alebo rekonštrukcia svojpomocne

Druhou najčastejšou chybou je zlý výber firmy či robotníkov. Nie je firma ako firma a ľahko sa vám môže stať, že po zaplatení zálohy ju už neuvidíte. V horšom prípade bude vykonaná rekonštrukcia nekvalitná a o rok môžete robiť ďalšie opravy.

Neprehliadnite:
Aj takto môže vyzerať po rekonštrukcii malé rodinné vinárstvo

Čaká vás rekonštrukcia, renovácia bytu alebo domu? Vyhnite sa najčastejším chybám

Predtým, ako sa dohodnete s danou firmou, overte si, či je skutočne kvalitná. Skúste sa opýtať známych, alebo si vyhľadajte recenzie na internete. Ak chcete kvalitne odvedenú prácu, nesnažte sa hľadať najlacnejšie firmy.

Pozor aj na rekonštrukciu svojpomocne. Niektoré úkony si vyžadujú odborníka a vy by ste nemali svoje schopnosti zbytočne preceniť. Vyhnete sa zbytočným komplikáciám aj starostiam.

Náš TIP:
Majte vždy k dispozícii aspoň pätnásťpercentnú rezervu z celkového rozpočtu.
Skryté náklady vás potom neprekvapia.

Prílišné šetrenie vás môže vyjsť draho

Rozhodli ste sa pre rozsiahlu rekonštrukciu, no radi by ste čo najviac ušetrili? V tom prípade vám radíme, aby ste počkali, alebo rekonštruovali postupne. Mnoho ľudí sa snaží ušetriť všade, kde sa dá, no v konečnom dôsledku ich následné opravy stoja ešte viac.

Uvedomte si, že kvalitná rekonštrukcia je dlhodobou investíciou. Neoplatí sa vám kupovať lacný materiál, ktorý budete musieť už po dvoch rokoch znova vymieňať. Ak nemáte dostatok financií, s rekonštrukciou počkajte. Nešetrite na vlastnom bývaní.

Rekonštrukcia nie je lacný, ani rýchly proces. Ak sa rozhodnete renovovať bývanie, vopred si všetko dôkladne premyslite a naplánujte, aby ste sa vyhli zbytočným chybám. Nemusíte zrekonštruovať všetko naraz. Aj kompletná rekonštrukcia sa môže rozdeliť na viaceré etapy.

Foto: Pexels
Redakcia

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre