Kuchynský ostrovček: Trend z Ameriky už aj u nás

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneKuchynský nábytok

Kuchynský ostrovček: Trend z Ameriky už aj u nás

Kuchynský ostrovček trend z Ameriky už aj u nás, kuchyna, kuchynsky nabytok

Kým v zahraničí, najmä v Amerike, je kuchynský ostrovček takmer požiadavkou pre moderný kuchynský dizajn, v slovenských domácnostiach ešte stále nemá výrazné zastúpenie. V dnešnom článku sa spoločne pozrieme na výhody i nevýhody vlastnenia kuchynského ostrovčeka a kedy sa vám ho oplatí zvažovať.

Kuchynský ostrovček má nepochybne množstvo výhod a skvelých aspektov z dizajnérskeho hľadiska, no nájdu sa aj nevýhody, ktoré by ste mali brať v úvahu.

Náročný na priestor

Umiestnenie kuchynského ostrovčeka si nemôže dovoliť každý, nakoľko je to kúsok nábytku extrémne náročný na priestor. Samozrejme, ostrovčeky môžu byť menšie, väčšie, s barovým sedením aj bez neho, no tak či onak, pri plánovaní ostrovčeka v kuchyni netreba zabúdať aj na miesto okolo neho, ktoré musí byť pohodlne prechodné z každej strany.

Neprehliadnite:
Kuchynské zostavy musia byť kreatívne
a výtvarne dokonalé, splňte si svoj sen o kuchyni

Z praxe vieme, že z každej strany ostrovčeka by mal byť minimálne meter voľného miesta. Ak váš priestor spĺňa tieto predpoklady, kuchynský ostrovček vám prinesie množstvo výhod.

Kuchynský ostrovček trend z Ameriky už aj u nás, kuchyna, kuchynsky nabytok

Kuchyňa ako srdce domova

Otvorený koncept kuchyne priam vyzýva ľudí k spoločnému stretávaniu sa, a to najmä vtedy, ak sú pri ostrovčeku k dispozícii aj barové stoličky. Toto neformálne miesto na sedenie sa v zahraničí zvykne využívať ako raňajkový bar.

Nie nadarmo sa hovorí, že kuchyňa je skutočným srdcom domova. No s rozšírenými možnosťami socializácie vám kuchynský ostrovček ponúkne samozrejme aj dodatočnú plochu na prípravu jedla.

Nie je to lacný špás

Pri zvažovaní kuchynského ostrovčeka by ste okrem dostatočného priestoru na jeho umiestnenie mali zvážiť aj rozpočet, ktorý ste ochotní do jeho výroby investovať. Vzhľadom na jeho robustnosť predstavuje kúpa kuchynského ostrovčeka značné náklady.

Okrem dodatočného pohodlia vám zabezpečí kuchynský ostrovček aj vyššiu hodnotu nehnuteľnosti, keďže sa ráta medzi vstavané nábytky, a tak ak ešte stále váhate nad jeho kúpou, aj toto je argument, ktorý by vás v konečnom dôsledku mohol presvedčiť.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodný kuchynský nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre