Ako prebieha inštalácia liatej podlahy – 2. časť

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPodlahy a krytiny

Ako prebieha inštalácia liatej podlahy – 2. časť

Ako prebieha inštalácia liatej podlahy, liata epoxidova podlaha, interier

Tento článok je pokračovaním série článkov o liatych podlahách. V prvom článku sme si vysvetlili rozdiel medzi jednotlivými typmi liatej podlahy a ich praktickým využitím. No a v dnešnom článku sa zameriame na inštaláciu liatej podlahy. Ak vás zaujíma, ako vyzerá tento proces a inštalácia, čítajte nás ďalej.

Prvým krokom, ešte pred samotnou inštaláciou liatej polyuretánovej podlahy, je potrebné urobiť kvalitnú stavebnú prípravu, v podobe správneho poterového podkladu. Liata podlaha sa následne vylieva na daný podklad, väčšinou v hrúbke okolo 3 mm.

Celý proces môže trvať od pár dní po povedzme 2 týždne, v závislosti od pripravenosti podkladu a zložitosti daného miesta. V rámci liatej podlahy je možné integrovať aj podlahové zásuvkové boxy, pri ktorých sa liata podlaha takisto aplikuje aj ho vrchné veko boxu.

Liata podlaha sa ďalej inštaluje aj do sprchových kútov, kde je samotný proces o niečo zložitejší, najmä kvôli nutnosti vyspádovať podlahu smerom k odtokovému žľabu a podobne.

Nie sú 3 milimetre málo?

Hrúbka polyuretánovej liatej podlahy 3 mm je štandardnou hrúbkou používanou u väčšiny dodávateľov dostupných na Slovensku. Táto hrúbka je presne navrhnutá tak, aby správne tlmila chôdzu a poskytovala tak pohodlie pri chôdzi naboso.

Neprehliadnite:
Čo je vlastne liata podlaha, zvažujete jej kúpu? Toto by ste mali vedieť!

Celkovú odolnosť a životnosť liatej podlahy určuje jej vrchná vrstva. Tá musí schnúť minimálne 48 hodín. Liatu podlahu začíname čistiť približne po týždni čistou vodou, o niekoľko ďalších týždňov je možné už používať aj čistiace prostriedky.

Vrchná vrstva sa časom používaním poškriabe, s čím jednoducho treba rátať. Dobrou správou však je, že liata podlaha sa dá renovovať, a to novým vrchným poterom, ktorý prinavráti liatej podlahe opäť nový vzhľad.

Ako prebieha inštalácia liatej podlahy, polyuretanova podlaha, interier

Kvalitu liatej podlahy určuje kvalita podkladu

Ak očakávate najvyššiu kvalitu liatej podlahy, musíte sa zamerať v prvom rade na kvalitu podkladu pod ňou. Keďže má hrúbku iba 3 mm, nie je určená na vyrovnávanie nerovného povrchu. Na podklad odporúča popredný slovenský predajca liatych podláh Liquidfloors použiť kvalitný anhydridový poter, ktorý poskytuje vo finálne najlepšie výsledky.

Foto zdroj: www.topbyvanie.sk
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre