Ako kúpeľne podliehajú módnym vlnám industriálneho štýlu na pravých „loukoťových“ kolieskach

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Ako kúpeľne podliehajú módnym vlnám industriálneho štýlu na pravých „loukoťových“ kolieskach

Ako kúpeľne podliehajú módnym vlnám industriálneho štýlu, Sapho

Trendy tvorby kúpeľní tie podliehajú módnym vlnám. Zaručene vás zaujme nový dizajnový rad sprchových zásten a sprchových kútov Volcano v industriálnom štýle. Charakteristickým znakom tohto industriálneho štýlu kúpeľní so závesom na „loukoťových“ kolieskach je veľkosť týchto koliesok a úchytov skla aby pôsobili ako zariadenia z priemyselnej haly… Správne tušíte, prídavné meno „loukoťový“ nemá slovenské korene; je to český výraz na pomenovanie špeciálnych odľahčených kolies, ktorých vznik siaha naozaj do ďalekej „strojárskej“ – industriálnej minulosti.

Podľa archeológov bolo prvé drevené „loukoťové“ koleso vyrobené asi 2000 rokov pred naším letopočtom. K jeho vynájdeniu došlo kvôli potrebe vyrábať ľahšie a rýchlejšie vozidlá. Že išlo o vynález vskutku revolučný, svedčí jeho využitie až do súčasnosti. Modernizovaný princíp „loukoťového“ kolesa môžeme stále vidieť napríklad na hasičských vozoch z 50. rokov 20. storočia. Okrem toho dnes našlo svoje uplatnenie aj tam, kde by ho pravdepodobne nikto nehľadal, a to v kúpeľni. Český výrobca Gelco sa rozhodol aplikovať tento osvedčený a funkčný mechanizmus na svoju sériu dizajnových sprchových zásten VOLCANO.

Ako kúpeľne podliehajú módnym vlnám industriálneho štýlu, Sapho
Do vodiaceho dielu, ktorý usmerňuje pohyb dverí, je napojená prepadová lišta. Konštrukcia tak umožňuje pohodlný vstup.

Osobitý a funkčný dizajn

Nový rad sprchových dverí a kútov VOLCANO upúta na prvý pohľad práve masívnymi „loukoťovými“ kolieskami Tento industriálny prvok dáva zástenám moderný vzhľad, ktorý iste ocenia nielen muži. Okrem atraktívneho dizajnu sú totiž kolieska zárukou bezchybného chodu dverí i dlhej životnosti.

Základom sprchovej zásteny sú kvalitné hliníkové profily a pojazdy, ktoré sa ponúkajú hneď v dvoch farebných variantoch. Populárny chróm je dnes už zažitou klasikou, ale zamatovo matná čierna povrchová úprava dodáva celému sprchovému kúta na surovosti a pôsobí veľmi elegantným dojmom. Pokiaľ ho navyše zladíte so všetkými doplnkami, vytvorí dominantný prvok celej kúpeľne.

Ako kúpeľne podliehajú módnym vlnám industriálneho štýlu, Sapho
„Loukoťové“ kolieska sú výrazným prvkom zásteny. Umocňujú jej osobitý dizajn a zároveň zaručujú bezchybný posuv dverí.

Čistota a jednoduchosť

Pri výrobe sprchových zásten VOLCANO sa dbá aj na kvalitu použitého skla. Ide o číre bezpečnostné sklo o hrúbke 8 milimetrov. Štandardná výška dverí je 2180 milimetrov a sú rozdelené na pevnú a posuvnú časť. Tá je v hornej časti voľne zavesená a nie je teda potrebné inštalovať žiadny spodný vodiaci profil.

Zaujímavé: Rúrami a káblami nás nezaskočia…

Konštrukcia je doplnená magnetickým tesnením a úzkou prepadovou lištou, teda umožňuje i pohodlný bezbariérový prístup a pôsobí dizajnovo čistejším dojmom. Použité sklo je navyše ošetrené povrchovou úpravou COATED GLASS, ktorá zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa a uľahčuje čistenie. Pre väčšiu intimitu výrobca tiež ponúka možnosť sklo polepiť dizajnovou fóliou. K dispozícii je hneď 12 rôznych dekorov, z ktorých si možno vyberať.

Sapho madlo
Elegantné madlo je vhodným doplnkom tejto modernej zásteny a zároveň uľahčuje komfortné otváranie dverí.

Čo je COATED GLASS?

Je to jedna z najkvalitnejších úprav skla do sprchových kútov. COATED GLASS je chemická zlúčenina zmesí polymérov, ktorá v spojení s katalyzátormi reaguje s kremičitanovými skupinami obsiahnutými v skle.

Na sklenených plochách je tak vytvorená vrstva, ktorá má za úlohu vyplniť mikropóry v skle súvislým filmom. Jeho vplyvom sa kvapky vody zhlukujú a samovoľne stekajú z povrchu skla. Aj keď príde k nepatrnému udržaniu menších kvapiek na skle, nedôjde k chemickej väzbe. Sklo nebude narušené fľakmi z kvapiek a nezošedne. Aj takto ošetrené sklo vyžaduje občasnú údržbu, ktorá je veľmi ľahká a časovo nenáročná. Výrobca priamo odporúča špeciálnu sadu prípravkov PRO COMFORT a TOP COMFORT.

Ako kúpeľne podliehajú módnym vlnám industriálneho štýlu, Sapho

Zvoľte si svoju vlastnú kombináciu

Sprchové zásteny VOLCANO sa vyrábajú ako klasické dvojdielne posuvné dvere, určené na inštaláciu do niky. Dajú sa však skombinovať aj s bočnou stenou a vytvoriť tak obdĺžnikovú zástenu v niekoľkých veľkostiach. Rozmery sprchových dverí sú od 120 do 180 centimetrov a bočné steny sa pohybujú v rozmedzí 80 – 100 centimetrov. Dvere sú navyše variabilné pre inštaláciu s ľavým aj pravým otváraním. V prípade, že plánujete montáž zásteny bez vaničky, je nutná príprava vyspádovanej podlahy tak, aby bola zástena usadená na rovinu mimo vyspádovanej plochy. Tiež je dôležité myslieť na to, že montážne rozmery u obdĺžnikového variantu je potrebné zmenšiť o silu rámu. Na celú sériu poskytuje výrobca predĺženú záruku na 3 roky.

www.sapho.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné doplnky do kúpelne
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre