Zdravotná ergonomická stolička? Ideálna voľba pre každého

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Zdravotná ergonomická stolička? Ideálna voľba pre každého

Zdravotná ergonomická stolička Ideálna voľba pre každého


Ak ste niekedy strávili dlhé hodiny sedením na nevhodnej stoličke, určite viete, aké nepohodlie to môže spôsobiť. Môžete sa cítiť napätí a pociťovať bolesti v krku, chrbte a ramenách. Tieto stavy sú nielen nepríjemné, ale môžu tiež viesť k vážnym zdravotným problémom, ako sú chronické bolesti chrbta, hlavy, krížov a poruchy držania tela.

 

 

Správna poloha pri sedení

Napätie a bolesti spôsobené nevhodným sedením môžu tiež výrazne ovplyvniť vašu pracovnú produktivitu a fungovanie v každodennom živote. Ak sa cítite nekomfortne, je ťažké sústrediť sa na prácu, vychutnávať si aktivity voľného času a môžete sa cítiť unavení a bez energie. Navyše, ak trpíte chronickými bolesťami, môže to viesť k častým absenciám v práci a bude to zaručene ovplyvňovať vašu celkovú výkonnosť.

Na druhej strane, ak máte ergonomickú stoličku, ktorá podporuje správne držanie tela, môžete pracovať efektívnejšie. Sú navrhnuté tak, aby podporovali správne držanie tela, minimalizovali napätie a možný vznik bolestí vo vašom tele, čo vám umožňuje pracovať dlhšie a efektívnejšie. Avšak, okrem práce určite kvalitné modely na sedenie využijete aj doma.

Tip: Zdravotné stoličky do domácej pracovne či kancelárie nájdete napríklad na tomto odkaze: https://www.liftor.sk/ergonomicke-kancelarske-stolicky/. Dajte svoje zdravie a telo na prvé miesto, zainvestujte do prostriedku, ktorý vám pomôže správne a zdravo sedieť.

Zdravotné stoličky často obsahujú rad nastaviteľných funkcií, ktoré umožňujú prispôsobiť si stoličku na mieru svojim potrebám. Môžete napríklad nastaviť výšku sedenia, výšku a sklon opierok na ruky, hĺbku sedadla a výšku či polohu opierky hlavy. Tieto nastaviteľné funkcie umožňujú nájsť najpohodlnejšiu polohu a zároveň podporujú správne držanie tela.

Výber ergonomickej kancelárskej stoličky

Pri výbere ergonomického kresla je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Tu sú uvedené niektoré z nich:

  • Nastaviteľnosť: Ergonomická stolička by mala mať množstvo už spomenutých nastaviteľných funkcií, vrátane výšky, hĺbky sedadla, výšky opierok na ruky a polohy opierky hlavy a bedrovej opierky.
  • Pohodlie: Stolička by mala byť pohodlná aj po niekoľkých hodinách sedenia. Skúste si ju pred kúpou vyskúšať, aby ste sa uistili, že je pre vás vhodná.
  • Podpora: Mala by poskytovať dostatočnú oporu pre vašu chrbticu a ramená. Bedrová opierka a opierka hlavy môžu pomôcť podporovať správne držanie tela.
  • Kvalita: Ergonomické kreslo by malo byť odolné a kvalitne spracované. Vyberte si model s dlhou zárukou a dobrým hodnotením od iných zákazníkov.

Jeden tip na záver – skúste si k zdravotnej stoličke kúpiť aj oporu na nohy a striedajte polohy chodidiel pri sedení. Chvíľu ich majte spustené na zemi, chvíľu vyložené. Pomôžete tak prekrveniu a zamedzíte vzniku nepríjemných opuchov nôh.

Foto: Elroi / Adobestock.com

>> Vhodný nábytok
do kancelárie TU <<

 

Komentáre (2)

  1. Ergonomické stoličky su super, len niekedy tie ceny…..

  2. Dobrý deň,
    ergonomické stoličky už treba aj pre deti, aj v škole by ich potrebovali lebo tie drevené, na ktorých sedia sú príšerné.

Komentáre