Detská izba, ktorá porastie s deťmi

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpálne

Detská izba, ktorá porastie s deťmi

Detská izba, ktorá porastie s deťmi, sen každého rodiča

Asi každý rodič si pri zariaďovaní detskej izby želá, aby rástla spolu s deťmi. Ak sa chystáte na zariaďovanie či rekonštrukciu detskej izby, máme pre vás zopár skvelých tipov, ako na rastúcu detskú izbu.

Posteľ je základ, Detská izba, ktorá porastie s deťmi, sen každého rodiča

Posteľ je základ

Hoci sa často stretávame s rôznymi módnymi výstrelkami, posteľ v rastúcej detskej izbe by mala byť v prvom rade nadčasová. Ak vyberáte posteľ do detskej izby, vyhnite sa módnym výstrelkom, ktoré budú o pár rokov nevhodné. Vaše dieťa možno túži po posteli v tvare autíčka, no o 5 rokov v nej už nebude chcieť spať. Namiesto toho radšej investujte do kvalitnej postele a matracov. Vyberajte posteľ, ktorá bude mať vhodnú veľkosť aj o niekoľko rokov, keď vaše dieťa narastie o pol metra.

Kútik na hranie aj učenie, Detská izba, ktorá porastie s deťmi, sen každého rodiča

Kútik na hranie aj učenie

Je ideálne, ak detskú izbu rozdelíte na niekoľko častí. Kým počas prvých rokov života slúži detská izba najmä na spánok či hranie, neskôr sa potreby detí menia. Detská izba by mala byť rozdelená na kútik s posteľou, kútik s hračkami a kútik s pracovným stolom. Tu sa dieťa môže hrať, kresliť si a neskôr sa učiť.

Neprehliadnite:
Recyklovaním paliet sa dá vyrobiť množstvo nábytku, zostrojte si paletovú posteľ

Pri výbere nábytku vždy dbajte na nadčasovosť a kvalitné materiály. Výškovo nastaviteľné stoly či stoličky sú skvelou voľbou, ak nechcete kupovať nábytok každé dva roky. Nezabudnite ani na vhodné osvetlenie – v detskej izbe by malo byť dostatok svetla vo forme veľkých okien, stropného osvetlenia, stolnej lampičky aj stojacej lampy.

Odkladací priestor

Tak, ako rastú deti, rastú aj ich nároky a obsah izby. Je preto dôležité myslieť na dostatok úložného priestoru. Vstavené skrine sú perfektným riešením nielen v prípade, že máte málo priestoru. Vhodné sú tiež rôzne drevené či plastové odkladacie boxy, ktoré môžete poukladať na seba alebo pod posteľ. Myslite na to, že neskôr bude vaše dieťa potrebovať priestor na školské pomôcky a knihy. Vhodné sú preto knižnice, ktoré môžete využiť na odkladanie hračiek a neskôr ako police na knihy a učebnice.

Odkladací priestor

Neutrálne farby

V detskej izbe by mali prevládať neutrálne tóny. Práve farby ako béžová, zelená, sivá či biela prispievajú k psychickej pohode, pôsobia upokojujúco a podporujú kreativitu. Ak chcete, aby sa vaše dieťa v detskej izbe cítilo dobre, skúste sa vyvarovať krikľavým farbám. Ak vaše dieťa trvá na tom, že chce mať v izbe ružovú či fialovú, siahnite po dekorácii v takejto farbe. Uvidíte, že aj vaše dieťa neskôr ocení, že nemá ružovú či modrú izbu. Zemité farby sú nadčasové a hodia sa do izby pre 3, 7 aj 16 ročného potomka.

Foto: Pexels, Shutterstock

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre