Ako si správne vybrať interiérové dvere

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DvereInteriér

Ako si správne vybrať interiérové dvere

Ako si správne vybrať interiérové dvere

Dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou každého interiéru sú interiérové dvere. Ohraničujú priestor, v ktorom sa nachádzame a poskytujú súkromie. Práve preto je správny výber dverí taký dôležitý.

„Firma naša každodenná“

Skôr než sa začnete obzerať po nejakých dverách, vyberte si tú správnu firmu. Najlepšie je, ak sa opýtate známych a priateľov, či Vám nevedia odporučiť nejakú kvalitnú firmu. Tých je na trhu dosť málo, zato tých menej kvalitných je omnoho viac. Pri výbere firmy Vám tiež môžu pomôcť recenzie na internete. Ľudia v nich, častokrát aj bez servítky, vyjadrujú svoju skúsenosť, či názor na danú firmu. Je preto veľmi prospešné si nejakú recenziu prečítať a utvoriť si svoj názor.

Atelier Suchanek, podlahy, dvere, nabytok, kuchyne, kupelne, spalne

Najlepšie osobne

Ďalší krok k Vašim vysnívaným dverám je návšteva predajne. Tam Vám skúsený a vyškolený tím predavačov pomôže vybrať dvere podľa Vašich požiadaviek.

Atelier Suchanek, podlahy, dvere, nabytok, kuchyne, kupelne, spalne

Vnútro rozhoduje

Nezabudnite sa pri výbere dverí predajcu opýtať z čoho je vyrobené vnútro dverí. Stretnúť sa môžete s tzv. voštinovou výplňou a klasickou drevotrieskou. Požiadajte aj o vzorku, ak je to možné, aby ste si vedeli lepšie predstaviť a zároveň sa rozhodnúť, aké vnútro budú mať Vaše dvere.

Neprehliadnite:
Dvere – záruka súkromia a komfortu bývania, predstavíme vám niekoľko riešení

Na názor sa môžete opýtať aj predajcov, určite Vám radi poradia. Nezabudnite ešte na jednu dôležitú vec: zárubne majú byť z rovnakého materiálu ako dvere. Inak by sa mohlo stať, že zárubne neudržia dvere, prípadne sa nebudú dať dobre nastaviť.

Ako si správne vybrať interiérové dvere

Dizajn je tiež dôležitý

Ďalším dôležitým kritériom pri výbere dverí je ich dizajn a samozrejme ich povrchová úprava. Tá do istej miery rozhoduje aj o životnosti dverí, preto veľmi dôležité vybrať si kvalitnú povrchovú úpravu. Oceníte to najmä vtedy, ak máte malé deti, ktoré rady skúmajú. V tomto prípade by mala byť odolnosť dverí na prvom mieste.

Ako si správne vybrať interiérové dvere

Zameranie a osadenie

Najlepšie je, ak má firma aj svojich ľudí, ktorí k Vám prídu dvere zamerať a osadiť. Môžete to skúsiť aj samy, ak si trúfate, ale riskujete stratu záruky. Z toho dôvodu radšej odporúčame, nechať to na profesionálov. Nič tým nestratíte. Pevne verím, že Vám tato malá exkurzia do sveta dverí trošku pomohla sa zorientovať v ich výbere. Prajeme Vám veľa úspechov a hlavne, nech Vám dvere slúžia celý život.

Foto: Shutterstock a Atelier Suchánek
Viac sa dozviete na:
www.ateliersuchanek.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre