Ako vybrať ten správny matrac a kedy je čas na jeho výmenu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpálne

Ako vybrať ten správny matrac a kedy je čas na jeho výmenu

Obojstranný matrac iMemory Silver s pametovou penou, Dormeo

Je váš matrac preliačený, alebo vás ráno pobolievajú kríže? Je čas na jeho výmenu! Ako si však vybrať ten správny? V obchodoch sa dnes nachádza množstvo rôznych druhov matracov, no a v dnešnom článku sa vám pokúsime priblížiť, aký matrac môže byť ten vhodný práve pre vás.

Matrace s penovými pružinami Octaspring

Existuje zopár základných pravidiel, ktoré by ste pri výbere nového matraca určite nemali opomenúť. V prvom rade ho nikdy nekupujte cez internet bez toho, aby ste ho vyskúšali. Jediný správny spôsob výberu matraca je priamo na predajni v showroome. Matrace tiež nikdy neskúšajte sadnutím si, každý otestujte priamo skúškou v ľahu.

Ako skúšať matrac pre postele

Ako sme už spomínali, matrac je potrebné testovať ľahnutím si naň. V ľahu treba vytrvať aj 5 minút, aby ste stihli zistiť, či nepociťujete žiadny lokálny tlak alebo bolesť. Pred kúpou sa takisto uistite, aké sú podmienky vrátenia. Kvalitný matrac by ste mali byť schopní vrátiť až do 100 dní. Iba tak ho viete kúpiť bez rizika, že vám jeho tvrdosť, výška, či rozmer nebudú nakoniec vyhovovať.

Obojstranný matrac iMemory S Plus

Zorientujte sa v typoch matracov – spálne

Existujú dva hlavné typy matracov, medzi ktorými si musíte vybrať, a to pružinový a penový. Ten správny matrac pre vás by ste si mali vybrať podľa preferovaného štýlu spania, ako aj rôznych zdravotných obmedzení.

Neprehliadnite:
Matrac „urobí“ každého, kvalitný spánok je dôležitý

Ak radi spávate na boku, potrebujete taký, ktorý sa prispôsobí tvaru vášho tela a zároveň podporí vašu hmotnosť, ktorá je na neho vyvíjaná. Vhodnejšie sú preto stredne tvrdé až tvrdé pružinové matrace. Pre skúšku správnosti si ľahnite na bok a poproste asistentku predaja, aby vám skontrolovala chrbticu. Tá by mala byť uložená rovnobežne s plochou matraca.

Matrac Aloe Vera

Ak spávate na chrbte, potrebujete matrac, ktorý nebude vyvíjať príliš veľký tlak na váš chrbát a kĺby. Voľte preto stredne tvrdý penový alebo pružinový matrac, podľa vašej preferencie. Opäť poproste asistentku predaja, aby vám pomohla so skúškou správnosti. V tomto prípade by mala byť schopná vsunúť ruku medzi vaše kríže a matrac. Ak ju nedokáže vsunúť, ste do matraca príliš zaborený a je pre vás primäkký. Naopak ak je medzi vašou krížovou oblasťou a matracom zjavná medzera a ruka tam prejde bez väčších problémov, pravdepodobne ležíte na príliš tvrdom matraci.

Matrac Fresh Prima Platinum

Pri spánku na bruchu sa vyvarujte matracom z pamäťovej peny, ktorá vás príliš obklopí a neposkytne vám veľmi pohodlný spánok. Ak predsa len preferujete penové matrace, skúste zvoliť namiesto pamäťovej peny radšej matrac z pevnej peny. Pre bližšie informácie sa vždy poraďte s obsluhujúcim personálom.

Foto: Dormeo
Redakcia

>> Vhodné matrace
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre