Ako zariadiť detskú izbu útulne a prakticky? Zvládnete to aj bez dizajnéra

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérIzbyNábytok

Ako zariadiť detskú izbu útulne a prakticky? Zvládnete to aj bez dizajnéra

Detská izba LAMBETO Ako zariadiť detskú izbu útulne a prakticky

Chystáte sa rekonštruovať detskú izbu alebo začínate s jej zariaďovaním? Príprava detskej izby môže byť tvrdým orieškom, ak po ruke nemáte skúseného architekta či dizajnéra. Napriek tomu to môžete zvládnuť aj sami. S dobrým a dôkladným plánovaním to bude hračka. A ešte aj zábava, verte nám.

Z priestoru vyťažte maximum

Či už zariaďujete detskú izbu pre menšie, alebo väčšie deti, je dôležité uvedomiť si, že budú stále staršie. Spolu s ich vekom budú rásť aj ich nároky na priestor, ktorý by ste preto mali využiť naozaj na maximum. Okrem výberu farby stien a materiálu nábytku sa zamerajte predovšetkým na priestorové riešenie miestnosti.

 

 

Pred tým, ako sa pustíte do výberu nábytku, priestor si nakreslite na papier a pokúste sa predstaviť si, ako by mohol vyzerať zariadený. Kam dáte veľkú šatníkovú skriňu, pracovný stôl a kam umiestnite posteľ? Uvedomte si, že malé deti sa budú hrať na koberci, no väčšie budú tráviť čas za stolom či na kresle s dobrou knižkou.

Detská izba DARCY I zariaďte si detskú izbu

Vytvorte viaceré zóny

Pri zariaďovaní izby sa zamerajte na vhodné rozdelenie priestoru. Miestnosť si rozdeľte do viacerých logických zón, ktoré pomocou farieb či nábytku opticky oddelíte. V detskej izbe by nemala chýbať spacia zóna, zóna voľného času a zóna na učenie.

Do izby vyberajte nábytok v jednotnom štýle, no nebojte sa rôznych farebných dekorácií a detailov. Práve vďaka nim bude izba pôsobiť útulne a štýlovo.

Vedeli ste, že…
… príliš žiarivé farby by na dieťa mohli pôsobiť rušivo, tmavé zase ponuro a depresívne?

Spaciu zónu by ste mali ladiť do neutrálnejších farieb, nezabúdajte na kvalitné a odolné materiály a pohodlný matrac. Aby sa v detskej izbe spalo príjemne, je dôležité zbaviť sa všetkých rušivých elementov.

Detská izba ROBINA zariaďte si detskú izbu

Stavte na nadčasovosť

Deti milujú rozprávky a s rozprávkovými postavičkami by sa najradšej delili aj o svoju izbičku. Napriek tomu vám radíme, aby ste sa vyhli posteliam v tvare autíčok či ružovým skriniam s potlačou princezien. Preferencie detí sa totiž menia veľmi rýchlo a čo je obľúbené dnes, zajtra už môže byť nudné či trápne.

Detská izba DARCY III zariaďte si detskú izbu

Namiesto toho stavte na nadčasový dizajn, ktorý môžete doplniť rozprávkovými dekoráciami, vankúšmi, posteľnou bielizňou s motívom aktuálne obľúbenej rozprávky či odnímateľnými 3D samolepkami.

Foto: Expedo

>> Vhodný nábytok na zariadenie,
detskej izby za dobrú cenu <<

 

Komentáre (7)

 1. Ja by som nekupovala moc nábytku, určite pre začiatok treba investovať do kvalitnej postele a kúpiť nejaké boxy na hračky.

 2. Klara Jarunkova

  Záleží ako ste na tom finančne, ak budete meniť izbu podľa veku dieťaťa tak zatiaľ netreba kupovať veľa nábutku, stačí nejaká knižnica, posteľ, boxy na hračky…

 3. Johana Kolumbus

  ja som zato, aby sa kupoval nábytok taký neutrálny, načo zbytočne vyhadzovať peniaze a kupovať neustále nový

 4. Určite treba myslieť na to , že izba má byť útulná a priestranná, kým sú maličké tak aj farebná.

 5. Najkrajšia je biela, k nej sa dá pekne dokúpiť veľa doplnkov

 6. Ja som u kámošky videla úžasnú knižnicu aj poličky, boli také iné ako tuctový nábytok, kupovala to z ennyroom.

 7. Tú z ennyroom mám aj ja a kúpila som aj túto tabuľu https://www.ennyroom.sk/kresliace-a-magneticke-tabulky/domcekova-tabula-75×116-cm/ majú tam krásne veci, musela som sa ovládať pri nakupovaní 🙂

Komentáre