Pracovný kútik v detskej izbe: Perfektné miesto pre malých školákov

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Pracovný kútik v detskej izbe: Perfektné miesto pre malých školákov

Pracovný kútik v detskej izbe: Perfektné miesto pre malých školákov. interier, detska izba

Ak máte doma školáka, iste dobre viete, že s vekom stúpa aj množstvo školských povinností. Preto by ste pri zariaďovaní detskej izby mali myslieť na miesto, kde sa bude deťom dobre učiť. Každý školák potrebuje svoj vlastný kútik, v ktorom sa mu budú dobre robiť úlohy aj učiť násobilka. Ako by mal takýto pracovný kútik vyzerať a čo by v ňom nemalo chýbať?

Vyberte správne miesto

Pracovný kútik by mal byť blízko okna, aby malo dieťa dostatok prirodzeného svetla. Samozrejme, nevyhnutné je aj kvalitné umelé osvetlenie, ktoré šetrí zrak detí. Kútik by nemal byť v blízkosti dverí, pretože otváranie dverí či hluk na chodbe by mohli dieťa rušiť. Ideálne je, ak umiestnite pracovný kútik do rohu miestnosti. Tam môžete totiž umiestniť praktický rohový stôl, ktorý ponúka množstvo miesta na učenie, no zároveň šetrí priestor v izbe.

Vedeli ste, že…
… pravák by mal mať zdroj svetla po svojej ľavej strane, ľavák po pravej? Takto si dieťa rukou nebude tieniť.

Kvalitný nábytok, ktorý porastie s deťmi

Ak nechcete každých pár rokov kupovať nový nábytok, vyberajte rozumne a stavte na kvalitu a nadčasovosť. Hoci môžu byť rôzne módne výstrelky lákavé, farebný nábytok či rozprávkové motívy vaše dieťa čoskoro omrzia. Detská izba, ktorá porastie s deťmi by mala byť ladená do neutrálnych farieb. Základom je tiež kvalitný a odolný nábytok, ktorý môžete nastavovať podľa potrieb dieťaťa.

Náš TIP:
Stôl môžete rozdeliť na pracovnú a odkladaciu časť.

Detský pracovný stôl by mal poskytovať dostatok miesta na učenie, vyrábanie alebo maľovanie. Ak kúpite rohový pracovný stôl s výsuvným dielom, získate veľa miesta. Množstvo zásuviek a organizérov zaručí, že na stole sa nebude tvoriť neporiadok.

Pracovný kútik v detskej izbe: Perfektné miesto pre malých školákov. interier, detska izba

Ešte dôležitejšia je kvalitná stolička. Práve sedením deti trávia veľké množstvo času, čo sa neskôr odráža na ich zdraví a držaní tela. Stolička by mala byť výškovo nastaviteľná, aby sa prispôsobila rastu dieťaťa. Deti by mali mať stoličku v takej výške, aby mali pri sedení obe chodidlá na zemi. Taktiež by mala byť anatomicky tvarovaná s polohovateľným operadlom.

Neprehliadnite:
Detská izba, ktorá porastie s deťmi

Organizéry zaručia poriadok a prehľad

Deti by sa už od malička mali učiť udržiavať poriadok. S tým im iste pomôžu praktické úložné priestory, poličky a šikovné organizéry. Do tých si môžu rozriediť veci napríklad podľa predmetov v škole. Každý predmet by mal mať svoje miesto, aby sa na stole nemiešala matematika s biológiou.

Pracovný kútik v detskej izbe: Perfektné miesto pre malých školákov. interier, detska izba

Avšak pracovný kútik v detskej izbe by rozhodne nemal byť nudný a fádny. Nechajte dieťa, aby sa rozhodlo, čím si chce svoje miesto oživiť. Obľúbené sú rôzne plagáty, nástenné kalendáre, plánovače, tabule či mapy sveta.

Každý školák potrebuje svoj pracovný kútik, v ktorom sa mu bude dobre učiť. Aj v maličkej detskej izbe dokážete vytvoriť príjemné a praktické miesto. Zo zariaďovania si môžete spolu s deťmi urobiť skvelú zábavu a popustiť uzdu fantázii.

Foto: Pexels, Unsplash

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre