Hebké sklo? Úžasné dizajnové kreácie interiérových dverí

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DvereInteriér

Hebké sklo? Úžasné dizajnové kreácie interiérových dverí

Hebké sklo

Celosklenené dvere, steny, pevné či posuvné sklenené priečky… toto je dnes trend v dizajne interiérov. Tieto prvky (aj ako solitéry) dokážu vytvoriť trendové a originálne riešenia interiéru. Ak sa ako základ dizajnu v interiéri použije pieskované ornamentami ozdobené (hebké) sklo, tak sa spojí funkčnosť s originalitou priehľadov do interiéru, do nenapodobiteľnej atmosféry.

Pieskované sklo je výnimočné pre „hru“ svetla a tieňa. Sklo je priesvitné, čo znamená, že cez takéto sklo svetlo prechádza a osvetľuje oddeľovaný priestor rôznorodou intenzitou svetla. Preto je jeho použitie v prípade dverí, ktoré spájajú tmavú chodbu či inú miestnosť bez priameho osvetlenia, ideálnym riešením. Pieskované plochy sú však aj nepriehľadné, a tak sa nemusíte báť nežiaducich pohľadov do svojho súkromia v kúpeľniach spojených so spálňou. „Zvedavec“ uvidí „iba“ tieň! Pieskované sklo teda spokojne môžete použiť v kúpeľni, spálni, toalete či všade tam, kde potrebujete intimitu.

Hebké sklo

Dizajnové kreácie

Jemná štruktúra a hebký povrch, ktorého sa môžete dotýkať dennodenne (na povrchu nebudú odtlačky prstov) je základnou vlastnosťou tohto materiálu pre najoriginálnejšiu interiérovú tvorbu. Emócie vyvolávané pieskovaným sklo, ktorého povrch je upravený nano lakom sú sprievodným znakom vysokých funkčných vlastností pre dokonalý dizajn interiéru. Pieskované sklo je vždy kalené. Znamená to, že sa nemusíte obávať o svoju bezpečnosť či bezpečnosť vašich detí. Takto špeciálne tvrdené sklo je oveľa odolnejšie a v bežnej prevádzke domácnosti prakticky nerozbitné.

Zaujímavé: Rebrík nestačí, musíte mať schody?

Dôležitý je aj vzhľad použitého skla. „Pre všetkých záujemcov o pieskované sklo je k dispozícii pestrá ponuka rôznych dekorov, ktoré sa dajú na sklo aplikovať. Môžu to byť motívy abstraktné, rastlinné či geometrické vzory… Určite si vyberie aj najnáročnejší zákazník. Dekor je na sklo aplikovaný metódou otryskávania povrchu skla špeciálnym jemným pieskom, ktorý na povrchu skla „vytvorí“ mikroskopické priehlbinky. V mieste dotyku piesku s povrchom skla vznikne matné pieskované sklo. Keď sa na tento povrch aplikuje už spomínaný nano lak, tak sa v mieste otryskávaného povrchu neusadzuje ani prach, ani špina a sklo je na dotyk hebké“.

Hebké sklo

Nano povrch je najvyššia kvalita

Pokiaľ uvažujete o zakúpení pieskovaného skla, vždy sa u výrobcu informujte o tom, či sú opieskované plochy ošetrené finálnou povrchovou úpravou špeciálnym nano lakom. Jeho funkcia spočíva v uzatvorení mikroskopických priehlbiniek po opieskovaní a vytvorí takmer jednoliaty hladký povrch plochy skla. Na takýto povrch sa nečistoty neusádzajú, teda aj pravidelné čistenie je pohodlné. Keďže nano vrstva je „odolná“ voči ľudskému potu, tak na sklenených plochách sa odtlačky prstov či celej ruky vôbec neobjavujú.

Hebké sklo

Údržba nie je zložitá

Údržba pieskovaného skla je mierne „iná“ od bežného umývania skla. „Iná“ však neznamená ťažšia či zložitejšia. Venujte však pozornosť návodu na údržbu, pretože nevhodný chemický čistiaci prostriedok či hrubá handra vie poškodiť pieskovanie. Stopercentne platí: najprv si prečítajte odporúčania od výrobcu a až potom sa pustite do práce.

Poukážeme aj na zásady správneho umývania pieskovaného skla: 1. Pieskované sklo sa umýva iba čistou teplou vodou. 2. V prípade väčšieho znečistenia sa odporúča použiť len veľmi slabý koncentrát bežného prostriedku na umývanie skiel. 3. Sklo umyte s minimálnym množstvom vody. Priveľa vody na skle dlho vysychá a môžu sa vytvoriť mapy s obsahom vodného kameňa. 4. Odporúčaný typ handričky na umytie skla je, tzv. švédska utierka. Táto nepúšťa vlákna ani farbu. Ak chcete použiť hubku, tak len takú, ktorá nemá drsný povrch. 5. Sklo s pieskovaným vzorom vždy umývajte celoplošne, aj keď je znečistená len jeho časť. 6. Sklo po umytí vždy utrite – do sucha.

Hebké“ sklo tvorí zaujímavý prvok súdobých interiérov. Nechajte sa inšpirovať ilustračnými obrázkami. Ak chcete vedieť viac, pozrite si stránku

www.jap.sk
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre