Eklektická krajina plná zázrakov – Laura Karasinski

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Eklektická krajina plná zázrakov – Laura Karasinski

Laura Karasinski, eklektická krajina

Majiteľka a umelecká riaditeľka ateliéru Karasinski si na nudu nepotrpí ani u seba doma ani vo svojej práci. Také zvučné mená ako Campari či preslávené viedenské podniky Motto a Zum schwarzen Kameel jej to ani nedovolia.

Zebrí vzor, prachovky z peria, nad­rozmerné kimoná, čierny strop a uprostred toho všetkého… Laura Karasinski. Toto zázračné dieťa viedenskej umeleckej scény a členka prestížneho rebríčka Forbes 30 pod 30 v jednej osobe si razí cestu nevšednosti.

Laura Karasinski, eklektická krajina

Chcete dôkaz? Každý roh, každé zákutie, každá miestnosť jej viedenského bytu je originálom, po okraj naplneným suvenírmi, pripomienkami na pracovné projekty a vecami, ktoré vyzerajú tak neobyčajne obyčajne (všimli ste si gigantické zápalky v predsieni?!), že sa ich skrátka nemôžete nabažiť. Vitajte v krajine zázrakov, kde sa zázraky dejú na počkanie.

Pozrite si: Nebojte sa spájať a experimentovať – Eklekticizmus v interiéroch

Bola snáď múza k mladej Rakúšanke štedrejšia ako k ostatným? „Vôbec nie. Stačí len chodiť s očami otvorenými dokorán a všímať si na svete maličkosti,“ prezrádza Laura pôvod svojej inšpirácie. Hoci jej srdce patrí rakúskej metropole, za novými nápadmi rada vyráža aj za hranice. Odrazom cestovateľskej vášne je jej interiér – vzrušujúci, prekvapivý, výnimočný a plný predmetov zo všetkých kútov sveta.

Laura Karasinski, eklektická krajina

Prvky luxusu aj striedmej jednoduchosti, vintage nábytok a dizajnové výstrelky tu dokonale vystihujú vzburu proti všedným konvenciám ako aj zaškatuľkovaným interiérovým štýlom. Kombináciu zdanlivo nezlučiteľného vystihujú dve jednoduché slová – eklektický štýl, ktorý bol doslova stvorený pre rozličné druhy nábytku a doplnkov. Laura ho vo svojom príbytku použila s takou ľahkosťou, že keď sa s ňou a jej interiérom lúčite, zmocní sa vás pocit, že prichádzate o niečo skvelé.

Laura Karasinski, eklektická krajina

Počas rekonštrukcie slávnej viedenskej reš­taurácie Motto predniesla Laura vetu, ktorá teraz vzhliada na návštevníkov zo stien. Tá vystihuje jej eklektický štýl asi najviac: „Miláčik, prečo by si niekedy opustil krajinu zázrakov?“ Rovnaká otázka znie po návšteve Laurinho apartmánu v ušiach aj nám.

Redakcia
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre