Blíži sa letná sezóna a otravné komáre sú tu: Ako sa účinne zbaviť komárov?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Zdravé bývanie

Blíži sa letná sezóna a otravné komáre sú tu: Ako sa účinne zbaviť komárov?

Blíži sa letná sezóna a otravné komáre sú tu, Ako sa účinne zbaviť komárov

Každý z nás dobre pozná to nepríjemné bzučanie, ktoré nám počas teplých letných nocí nedá spať. Komáre nám dokážu znepríjemniť letnú grilovačku aj posedenie na balkóne. Niekedy sa stačí párkrát zahnať rukou a komáre sú preč, no v poslednej dobe sú v lete komáre čoraz dotieravejšie. Čo funguje proti komárom a ako ich dostať z bytu?  

Vyskúšajte aromatické bylinky proti komárom

Ak si chcete užiť teplý letný večer bez otravných štípancov, siahnite po voňavých bylinách. Komáre totiž neznášajú vôňu niektorých známych rastlín. Tie si môžete zasadiť do kvetináčov, ktoré postavíte okolo terasy či na balón. Rovnako fungujú aj sušené byliny. Zväzky nasušených rastlín položte na stôl alebo zaveste okolo seba. Medzi osvedčené bylinky proti komárom patrí:

– šalvia
– mäta
– tymian
– eukalyptus
– rozmarín
– citrónová tráva

Náš TIP:
Ak kvetináč s bylinami postavíte na okno, zabránite komárom, aby vleteli dnu.

Odpudzovač komárov si vyrobíte aj sami

Ak nechcete klasický chemický odpudzovač komárov, vyrobte si svoj vlastný. Perfektne funguje kombinácia limetky či citrónu a klinčekov, ktorých vôňa komárov zaručene odpudí. Citrus rozrežte na polovicu a do každej časti napichajte aspoň 5 klinčekov. Odpudzovač položte na okno a rozlúčte sa s nepríjemnými návštevníkmi.

Blíži sa letná sezóna a otravné komáre sú tu, Ako sa účinne zbaviť komárov

Ak chcete vyskúšať niečo silnejšie, no menej voňavé, pripravte si liehový odpudzovač. Budete potrebovať lieh, aníz, klinčeky a rozmarín. Do misky nasypte lyžicu anízu, 10 klinčekov a zopár vetvičiek rozmarínu. Bylinky zalejte liehom (cca 100 ml) a nechajte položené blízko miesta, kde sa nachádzate.

Neprehliadnite:
Mravce v dome – nepríjemní spoločníci, ako s nimi zatočiť

Pasca na komáre, ktorá funguje

Zaručeným spôsobom, ako sa zbaviť otravných komárov, je aj kvasnicová pasca. Tá funguje na celkom jednoduchom princípe: kvasný proces produkuje oxid uhličitý, ktorý komáre priťahuje. Ak vyrobíte takúto pascu, komáre zabudnú, že cítili človeka. Ako na to?

1. Plastovú fľašu rozrežte na polovicu tak, aby ste vrchnú časť mohli obrátene zasunúť do spodnej.
2. Do fľaše nalejte 200 ml teplej vody zmiešanej s 50 g cukru.
3. Primiešajte štipku droždia.
4. Vrchnú časť fľaše vložte hrdlom do spodnej časti.
5. Pascu postavte na okno – neželaní návštevníci sa už onedlho chytia.

Komáre vedia znepríjemniť nejeden letný večer či noc. Ak sa ich chcete zaručene zbaviť, stavte na silu prírody. Postačia vám bylinky či voňavé citrusy. Vyskúšajte naše tipy a rozlúčte sa s nepríjemným bzučaním a červenými štípancami.

Foto: Pexels
Redakcia

>> Vhodné produkty
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre