Praktické tipy, ako na výber správnej tieniacej techniky

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


OknáRolety a žalúzieStavba

Praktické tipy, ako na výber správnej tieniacej techniky

Praktické tipy, ako na výber správnej tieniacej techniky, zaluzie, rolety, Atelier Suchanek Dubravka Bratislava

Výber tej správne tieniacej techniky je pre laika často náročným procesom. Týmto článkom by sme vám chceli uľahčiť rozhodovanie medzi inštaláciou interiérových a vonkajších žalúzií, tak poďme na to.

Prvoradým účelom žalúzií, či už interiérových, alebo exteriérových, je zabránenie prenikaniu priameho slnka do obytného priestoru. Keďže túto základnú požiadavku spĺňajú obe verzie, aj interiérové aj exteriérové žalúzie, naším prvým tipom je pri výbere tieniacej techniky zvážiť náklady. Ak hľadáte cenovo dostupné riešenie tienenia interiéru a nemáte problém s prehrievaním priestoru, odporúčame vám zvoliť interiérové žalúzie.

Tie si na rozdiel od exteriérových navyše nevyžadujú ani žiadnu stavebnú predprípravu, čo je v mnohých prípadoch fakt, ktorý dokáže rozhodnúť. Ak je však vaším cieľom aj zníženie prehrievania interiéru ako takého, odporúčame vám uprednostniť exteriérovú tieniacu techniku, alebo jednoducho povedané, vonkajšie žalúzie.

Neprehliadnite:
Sú lepšie rolety alebo žalúzie? Poradíme vám s výberom!

Práve tie totiž prinášajú významnú úsporu v súvislosti s nákladmi na klimatizáciu počas horúcich letných dní, no využijete ich aj v zime! V stiahnutom stave totiž dokážu brániť pred únikom tepla. A to až o vyše 18% v porovnaní s oknami bez exteriérových žalúzií.

Uprednostniť vonkajšie žalúzie pred interiérovými odporúčame aj vtedy, ak máte okná orientované na juh, juhovýchod alebo juhozápad, a taktiež v prípade tienenia nadrozmerných okien.

V Ateliéri Suchánek vám s výberom tých správnych žalúzií radi pomôžeme. Ponúkame samozrejme iba kvalitné interiérové a vonkajšie žalúzie, s ktorými máme dlhoročné dobré skúsenosti.

Sietky proti hmyzu na okna, Atelier Suchanek Dubravka Bratislava

Pri inštalácii tieniacej techniky odporúčame myslieť aj na ochranu proti hmyzu

V praxi sa často stretávame s prístupom, kedy si klienti nechávajú okrem žalúzií inštalovať rovno aj sieťky proti hmyzu. Je to praktickou súčasťou okien, ktorá efektívne chráni proti hmyzu, peľu aj prachu z okolitého prostredia. Zároveň ňou preniká čerstvý vzduch, a tak si môžete užiť teplé letné večery bez nežiadúcich komárov.

U nás si viete sieťky proti hmyzu na okná i dvere nakonfigurovať presne podľa vašich potrieb, stačí nás kontaktovať na info@ateliersuchanek.sk, alebo telefonicky, každý pracovný deň od 10:00 do 18:00, na čísle 0948 526 658.

Atelier Suchánek, dvere, podlahy, zarubne, mozntaz, kuchyne, nabytok

Foto: Unsplash
Dohodnite si konzultáciu na www.ateliersuchanek.sk

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre