Starý nábytok po rodičoch v modernom byte

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Starý nábytok po rodičoch v modernom byte

Starý nábytok po rodičoch v modernom byte, retro je stále in

Aj vy si radi zaspomínate na časy, keď sa počúvali platne, fotilo sa na film a namiesto smartfónov sme mali veľké telefóny? Čo tak vniesť kúsok romantickej minulosti aj do vášho bytu? Ako zakomponovať starý nábytok a dekorácie do moderného interiéru? V článku vám ukážeme, že retro nemusí byť staromódne a nudné.

Prehľadajte starú povalu aj starožitníctva

Ak hľadáte retro kúsky, ktoré budú mať dušu, zamierte do domu vašich rodičov či starých rodičov. Na povale alebo v pivnici iste nájdete perfektné kúsky. Ak nie, nezúfajte. Retro nábytok si môžete kúpiť aj v starožitníctve, na blšom trhu alebo na internete.

Dôležitá je kreativita. Ak nájdete starý pokazený gramofón, nemusíte na ňom počúvať hudbu. Môžete ho použiť ako poličku alebo dizajnovú dekoráciu. Je len na vás, ako využijete starý telefón, kufor či rádio.

Neprehliadnite:
Nadčasové RETRO v kúpeľni, od mladých dizajnérov, je “IN”

Retro štýl vytvorí romantickú atmosféru, starý nábytok po rodičoch v modernom byte, retro je stále in

Retro štýl vytvorí romantickú atmosféru

Chcete zútulniť vašu obývačku a dodať jej nádych romantiky? Vyskúšajte retro kúsky, ktoré dodajú každému miestu čarovnú atmosféru. Pozor si ale dajte na miešanie jednotlivých štýlov a období. Ak sa rozhodnete pre nábytok a doplnky zo 60. rokov, držte sa tohto obdobia. Príliš rôznorodosti by mohlo pôsobiť lacno a komicky.

Starý riad v modernej kuchyni, retro je in, stary nabytok

Starý riad v modernej kuchyni

Objavili ste na povale starý riad a kuchynské pomôcky? Pri varení ich už asi nevyužijete, ale poslúžia vám ako skvelá kuchynská dekorácia. Staré smaltované hrnce môžete postaviť na poličku a vaša moderná kuchyňa tak razom dostane celkom nový šmrnc.

Náš TIP:
Staré hrnce môžete použiť aj ako kvetináče či dekoráciu do záhrady.

Nebojte sa zreštaurovať starý nábytok

Ak ste objavili kreslo, ktoré je staré niekoľko desiatok rokov, máte poklad! Starý kvalitný nábytok si môžete dať zreštaurovať alebo si ho vlastnoručne zrenovujte. Ak zvolíte vkusný kúsok, ktorý zapadne do štýlu vášho interiéru, dosiahnete perfektný výsledok.

Do moderného bývania sa hodí aj starý drevený stôl či stoličky, ktoré jednoducho ošmirgľujete a nalakujete. Nemusíte sa báť ani farieb – stôl a stoličky v pastelových farbách budú vyzerať naozaj štýlovo.

Nebojte sa zreštaurovať starý nábytok

Láka vás retro štýl, no nechcete, aby váš byt nevyzeral ako starožitníctvo? Zamerajte sa na jedno obdobie a vyberte si zopár štýlových kúskov. Starý magnetofón použite ako dekoráciu, šijací stroj ako konferenčný stolík a z hrncov urobte štýlové kvetináče. Nebojte sa experimentovať, no dajte si pozor, aby ste to neprehnali.

Foto: Unsplash, Pexels
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre