Čo je vlastne liata podlaha, zvažujete jej kúpu? Toto by ste mali vedieť!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPodlahy a krytiny

Čo je vlastne liata podlaha, zvažujete jej kúpu? Toto by ste mali vedieť!

Čo je vlastne liata podlaha, zvažujete jej kúpu, interier, podlahy

Liata podlaha sa stáva čoraz viac obľúbeným nástrojom architektov a bytových dizajnérov s cieľom docieliť dizajnovo prívetivý priestor za relatívne dobré peniaze. V dnešnom článku si povieme viac o tom, čo je vlastne liata podlaha a na čo by ste si pri nej mali dávať pozor.

Ako už aj názov naznačuje, liata podlaha je tekutá poterová podlaha, ktorá neobsahuje žiadne spoje ani škáry. Môže byť polyuretánová alebo epoxidová. Keď sa povie liata podlaha, ľudia si často predstavia betónovú podlahu, no sú na omyle.

Do interiérov je určená polyuretánová liata podlaha, ktorá je hladká, príjemná na chôdzu naboso a je dostupná v stovkách farebných prevedení.

Čím je liata podlaha výnimočná

Odhliadnuc od dizajnových zámerov, jednoznačnou výhodou liatych podláh v dome je jej praktickosť a jednoduchá údržba. Taktiež sedí k rôznym štýlom nábytku, vhodná je aj do walk-in sprchových kútov, či dokonca na steny!

Keďže pochádzajú liate podlahy z priemyselných aplikácií, sú veľmi odolné. Epoxidová podlaha je tvrdšia než polyuretánová, a preto sa používa napríklad v garážach.

Neprehliadnite:
Plánujete obnovu či začínate zariaďovať novostavbu a hľadáte inšpirácie na nové podlahy?

Väčšina liatych podláh je aj UV stála, čiže odolná voči zožltnutiu pod vplyvom UV žiarenia. Zabezpečujú to vysoko kvalitné syntetické živice v nej, ktorých podiel ľahko spoznáte aj podľa cenovky. Samozrejme čím drahšia liata podlaha, tým vyššia šanca, že nebude praskať, žltnúť na slnku a podobne.

Čo je vlastne liata podlaha, zvažujete jej kúpu, interier, podlahy

Údržba liatych podláh

Vďaka hladkému povrchu podlahy je jej udržiavanie veľmi jednoduché. Stačí ju povysávať a pretrieť na modro. Pri liatej podlahe však treba rátať aj s občasnými škrabancami v nej, bez ktorých sa jednoducho nezaobíde. Zabrániť im môžete umiestnením filcových podložiek pod nábytok.

Dobrou správou však je, že liate podlahy môžu byť renovované, a to aplikáciou novej vrchnej vrstvy, ktorá zdvihne podlahu sotva o 1 mm. Podlaha s ňou však vyzerá hneď ako nová.

Foto: www.liquidfloors.eu
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre