Drevo (drevodekor) a jeho rôzne podoby v interiéri

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Drevo (drevodekor) a jeho rôzne podoby v interiéri

Drevo (drevodekor) a jeho rôzne podoby v interiéri, T wood dub, Trachea

Drevený dekor (drevodekor) je nábytkovou stálicou a v interiéroch má dnes mnoho podôb. Od rýdzo prírodného masívu, až po jeho rôzne imitácie v laminátu či fólii. Rozhodujúca je miestnosť, v ktorej bude nábytok s drevodekórom slúžiť, aby v nej nielen dlho zdobil, ale aj vydržal zaťaženie pri jeho používaní. Stačí si vybrať …

Masív v brúsenej háve

Návrat k prírode, jedinečné dizajnové možnosti, ale tiež nenahraditeľná škrabaná štruktúra, ktorá poteší na pohľad i dotyk. To sú masívne nábytkové dvierka T.wood s brúseným povrchom, ktorý pristane každému domovu. “Dvierka T.wood sú vyrábané z bio dosky smreku a duba, pričom ich čelná plocha je upravená drásaním, teda procesom, kedy dochádza k vybrusovaniu jarnej vrstvy dreva.

Drevo (drevodekor) a jeho rôzne podoby v interiéri, T lacq lesk RAL1018 T wood BIO smrek sedobiely drasany frezovany uchop, Trachea, Masív v brúsenej háve

Tým, že je táto vrstva mäkšia ako letné, vzniká unikátny plastický povrch,” uvádza Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Trachea, tradičného výrobcu nábytkových dvierok a panelov a pokračuje: Čelná strana dvierok môže byť navyše vybavená rôznymi druhmi frézovania, ktoré ešte pozdvihujú trojrozmerný efekt spojenia s prírodou. Samozrejmosťou je, že na výber je aj klasicky hladké prevedenie so zafrézovanými úchytkami, aby ideálne vynikla krása dreva.

Neprehliadnite:
Kúpeľňa s puncom luxusu

Aj napriek tomu, že ide o pravé masívne drevo, sú dvierka T.wood vyrobené tak, aby odolali akejkoľvek deformácii. “Smrekové dvierka sú konštruované ako trojvrstvový sendvič zo škárovky, ktorého prostredná silnejšia vrstva je orientovaná kolmo na vonkajšie. Oproti tomu u dubových dvierok eliminujeme ich krútenie rámovou konštrukciou vystuženou strednou priečkou. Pretože tak každý kus dreva pracuje iným smerom, je zaistená stálosť jeho tvaru, “vysvetľuje Martin Dusík z Trachey. Prírodné varianty dvierok potom možno navyše opatriť matným lakovaním v bielom, šedom či antracitovom odtieni, vďaka ktorému na nábytku nezostávajú nevzhľadné odtlačky prstov.

Fólia s vernými drevodekormi

T effect kasmirovo seda T classic 833 modřín delios, drevodekor trachea, Fólia s vernými drevodekormi

Komu sa nechce míňať za masív, a napriek tomu by si prírodné ladenie na svojom nábytku rád doprial, ponúka sa mu ako efektívne riešenie foliovaný nábytok s drevodekorom. “Folie T.classic sú obľúbené pre svoju skutočne širokú škálu dekorov, cenovú dostupnosť a ľahkú údržbu. Vyberať pritom možno z klasických dekorov dreva ako je napríklad dub, smrekovec alebo zvoliť menej tradičné prevedenie ako napríklad akácie alebo brest,” vyzdvihuje Martin Dusík z Trachey. Folie T.classic sú už od svojho výrobcu vopred pripravené úplne verne imitovať pravé drevo, takže laik pohľadovo len ťažko rozpozná, či sa ide o pravý prírodný materiál, alebo jeho napodobeninu.

Aj napriek 3D plasticity povrchu sa o foliovaný nábytok veľmi ľahko stará. Povrchová fólia s dekorom dreva obopína nábytkové dvierka dookola a jediné spojenie vzniká na ich zadnej strane. Teda vonkajšie pohľadové plochy sú jednoliate bez možnosti zanášania nečistotami a na údržbu dvierok T.classic stačí voda a papierová či bavlnená utierka.

Odolné lamino

T segment skladane dvierka LTD lamino dub gladstone sedobezovy kuchyne TRACHEA, Odolné lamino

Vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu, možnosť dekoratívnej výplne a ako inak než výber z najrôznejších drevodekorov …. hneď za fóliami sa ako druhý najobľúbenejší materiál nesúci realistické imitácie drevodekorov predstavuje lamino. “Pre laminované dvierka T.segment je typický autentický vzhľad s plastickou povrchovou štruktúrou, ktorá skutočné drevo pripomína aj na letmý dotyk,” dopĺňa na záver Martin Dusík z Trachey. Dizajnovú rozmanitosť skladaných dvierok T.segment potom rozširuje možnosť dekoratívnej sklenenej výplne obvodového rámu.

TRACHEA Logo

Viac na www.trachea-dvierka.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre