Výber sprchového kúta – čo si všímať pri kúpe?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Výber sprchového kúta – čo si všímať pri kúpe?

Výber sprchového kúta čo si všímať pri kúpe sprchove kuty


Sprchový kút je nepochybne jedným z najpotrebnejších a najobľúbenejších častí vybavenia kúpeľne. Je tiež dobre viditeľným prvkom dizajnu interiéru. Niet divu, že jeho výber môže spôsobiť mnohé dilemy, o to viac, že ​​súčasný trh nám ponúka rôzne prevedenia a modely sprchových kútov. Čo by ste teda mali zvážiť pri kúpe sprchového kúta? Čo si všímať?

Veľa ľudí si nevie predstaviť kúpeľňu bez sprchového kúta. Je to predsa praktické riešenie- ušetríme množstvo priestoru – čo je dôležité v prípade malej kúpeľne a tiež vodu. Okrem toho diely do sprchových kútov sú jednoducho vymeniteľné a ľahko dostupné. Sprchový kút je časťou dizajnu interiéru, ktorý ak je vhodne prispôsobený k zvyšku doplnkov, dokáže zmeniť kúpeľňu na modernejšiu v štýle glamour, alebo v tradičnej schéme. Pri výbere sprchového kúta stojí za to analyzovať niekoľko dôležitých otázok. Na čo sa zamerať pri kúpe sprchového kúta?

Ako vybrať sprchový kút? – Priestor kúpeľne

Pri nákupe sprchového kúta, je potrebného ho prispôsobiť k veľkosti miestnosti. V prípade malých kúpeľní sú dobrým riešením nástenné sprchový kúty s posuvnými dverami, otváracie dvere potrebujú oveľa viac voľného miesta ako tiež ktoré sa zatvárajú a otvárajú v kabíne. Taká sprcha určite ušetrí veľa miesta na ostatné prvky zariadenia, zároveň poskytuje pohodlie pre osoby, ktorý taký sprchový kút používajú.

 

V prípade veľkej kúpeľne môžete zvoliť menej štandardné riešenia. V tomto prípade dobre poslúžia ako tradičné nástenné zásteny, tak aj tie s inými, nepravidelnými tvarmi. Tiež miesto inštalácie kútu vo veľkej kúpeľni môže byť nezvyčajnejšie a nemusí byť obmedzené na roh, ako je to často v prípade veľmi malých miestností. Asymetrické alebo voľne stojace sprchové kúty budú veľmi štýlovým a nevšedným prvkom zariadenia veľkej kúpeľne.

Ako vybrať sprchový kút? – materiál tvoriaci dvere kabíny

Sprchové kúty sú najčastejšie vyrobené z dvoch materiálov:

  • tvrdeného skla
  • plastu

Hlavným rozdielom je odolnosť jednotlivých materiálov voči mechanickému poškodeniu. Tvrdené sklo je odolnejšie voči akémukoľvek rozbitiu či otlačeniu, no väčšinou je jeho cena vyššia ako v prípade plastu. Na druhej strane, sprchové kúty vyrobené z plastu sú dostupné za nižšie ceny, ale sú náchylnejšie na poškodenie.

Pri výbere sprchového kúta stojí za zváženie aj to, kto ho bude využívať. V prípade starších alebo zdravotne postihnutých ľudí budú oveľa lepšie veľkorozmerné sprchové kúty, ktoré zaisťujú voľnosť a komfort pohybu. Pre kúpou sprchového kúta by preto mal predchádzať rozbor niekoľkých dôležitých aspektov ako štýl kúpeľne, jej povrch a materiál, z ktorého bol výrobok vyrobený.

Foto: autor

>> Zaujímavý kúpelňový nábytok
nájdete TU alebo nižšie <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    ináč je dobré sa zamyslieť nad stavbou sprchového kúta, aj s ohľadom na to, že na návštevu chodia starí rodičia. Ale aj v rodinách kde sú deti, lebo úraz sa môže stať hocikedy. A oveľa jednoduchšie sa potom sprchuje.

Komentáre