Do CTPark-u Košice presunul svoju výrobu britský producent plastových výliskov

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DevelopmentPriemysel a logistika

Do CTPark-u Košice presunul svoju výrobu britský producent plastových výliskov

Ctp Kosice špičkový výrobca plastových výliskov

Hi-Technology Mouldings Slovakia, špičkový výrobca plastových výliskov, presunul svoju výrobu z brownfieldu na Južnej triede v Košiciach do nových moderných priemyselných priestorov v blízkosti druhého najväčšieho letiska na Slovensku v Košiciach – mestskej časti Barca. Zmluvu s vlastníkom a prevádzkovateľom CTParku nájomca uzavrel ešte v závere roka 2021 a plnú prevádzku spustil v polovici marca 2023.

 

 

Hi-Technology Mouldings Slovakia vyrába komplex rôznych plastových výliskov technológiou vstrekovania a ponúka aj montáž výliskov a logistické služby. Finálne produkty sú určené pre odvetvia námornej bezpečnosti, medicínskych prístrojov, elektrotechniky, transportu, ochrany a bezpečnosti zdravia pri práci a obrany.  Spoločnosť vznikla v Košiciach v marci 2007 ako jediné zahraničné zastúpenie britskej spoločnosti Hi-Technology Group Ltd. V súčasnosti dynamicky rozvíja svoju činnosť zameranú na návrh výliskov, výrobu lisovacích foriem, lisovanie a montáž plastových komponentov, ktoré dodáva svojim zákazníkom do celého sveta.

Nové priestory spĺňajú všetky požiadavky spoločnosti a boli pripravené na kľúč. Moderná hala ponúka oproti brownfieldu šikovné zelené riešenia a disponuje certifikátom Breeam Very Good, čo v konečnom dôsledku prináša aj v súčasnej dobe neporovnateľné úspory v nákladoch na energie. Práve udržateľnosť a efektívne narábanie s energiami, či neporovnateľne nižšia uhlíková stopa, boli významnou motiváciou na zmenu.

„Po pätnástich rokoch práce a plnení náročných požiadaviek zákazníkov v pôvodných priestoroch rozhodlo vedenie spoločnosti o potrebe rozšírenia výrobných kapacít spoločnosti. V košickom CTParku sme našli ústretového partnera, ktorý nám vyhovel a naplnil naše očakávania. Spoločnosť teraz môže pokračovať v plnení svojich úloh v moderných priestoroch s dostatočnou kapacitou na realizáciu ďalšieho rozvoja. Teší nás aj skutočnosť, že 23. 3. 2023 novú prevádzku slávnostne otvoril osobne veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Britácie a Severného Írska, Jeho Excelencia Nigel Baker OBE MVO,“ povedal Ing. Peter Rozum, generálny Manažér Hi-Technology Mouldings Slovakia.

Ctp Kosice špičkový výrobca plastových výliskov

Moderná hala v CTPark-u Košice má rozlohu 4056 m². Samotnú výrobnú jednotku bolo potrebné upraviť tak, aby mohla byť zabezpečená bezproblémová integrácia mostových žeriavov, distribúcia chladiacej technologickej vody, stlačeného vzduchu a spracovávaného plastového granulátu. Pritom boli využité priestory aj na obslužné činnosti a účelne navrhnuté skladové hospodárstvo. Pracovné prostredie je riešené veľkoryso s moderným sociálnym zázemím pre  zamestnancov.

„Ide o ukážkový „use case“, kedy náš klient veľmi zodpovedne vyhodnotil výhody tzv. A-čkových reprezentatívnych priemyselných priestorov, ktoré budú mať pozitívny vplyv nielen na úspory z pohľadu energií, ale vytvoria taktiež adekvátne pracovné prostredie so všetkým, čo k tomu patrí,“ povedal Ján Rakovský, Senior Business Developer CTP.

CTPark Košice tvorí šesť industriálnych budov s prenajímateľnou plochou vyše 76 tisíc m². Má strategickú polohu v druhom najväčšom meste Slovenska s priľahlým medzinárodným letiskom a výborné napojenie na diaľnicu D1 s Prešovom (35 km), ako aj s celým Slovenskom. Projekt predstavuje moderný priemyselný park A triedy s priestormi vhodnými pre logistiku, distribúciu a ľahký priemysel.

Zdroj foto: Ctp
Text: Ctp

>> Vhodné doplnky pre vašu
firmu TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre