Ako a čím dezinfikovať interiér? Poznáme odpoveď!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


HygienaZdravé bývanie

Ako a čím dezinfikovať interiér? Poznáme odpoveď!

Ako a cim dezinfikovat interier, zdrave byvanie, hygiena byvania

S chladným obdobím prichádza aj sezóna chrípky či iných nepríjemných ochorení. Je preto dôležité zbaviť sa vírusov a baktérií, ktoré na nás všade okolo striehnu. Dôležitá je nielen osobná hygiena, ale aj dôkladná starostlivosť o interiér, v ktorom sa nachádzame. Ako dokonalo vyčistiť a dezinfikovať kanceláriu či obývačku? To sa dozviete v dnešnom článku.

Čistiace prostriedky aj vysoká teplota

Základom čistého interiéru je pravidelná dezinfekcia všetkých plôch. V miestnostiach s vysokým výskytom baktérií by ste mali dezinfikovať veľké aj malé plochy aspoň raz denne.

 

 

Príkladom je kúpeľňa, ktorá je považovaná za premianta vo výskyte baktérií. Záchodovú dosku, vodovodný kohútik ale aj kľučky na dverách by ste mali dezinfikovať každý deň.

Nezabudnite ani na predmety, ktoré používate každý deň. Mobil, kľúče, klávesnica na počítači alebo myš – to všetko sú predmety, na ktorých sa zdržiavajú baktérie. Na ich dezinfekciu používajte prostriedky s vysokým obsahom alkoholu, ktorý účinne zabíja všetky vírusy aj baktérie.

Super TRIK:
Ak potrebujete vyčistiť pohovku či matrac, vyskúšajte zmes sódy bikarbóny a esenciálneho oleja. Pri čistení potom postupujte ako v prípade tepovania.

Dôležitá je aj pravidelná výmena uterákov, kuchynských utierok a posteľnej bielizne. Všetky takéto tkaniny perte na teplote aspoň 60 °C, aby ste zabezpečili dôkladnú dezinfekciu.

Ako a cim dezinfikovat interier, dezinfekcia povrchov

Na princípe vysokej teploty funguje aj parný čistič, ktorý je taktiež skvelým pomocníkom v boji s nečistotami. Vhodná je aj umývačka riadu, ktorá dôkladne umyje riad pri vysokých teplotách.

 

 

Dýchajte čistý vzduch

Nezabúdajte, že je dôležité dezinfikovať nielen povrchy, ale aj vzduch, ktorý dýchate. S tým vám pomôže časté a pravidelné vetranie.

Vedeli ste, že…
… ozón zbavuje vzduch patogénov aj nepríjemných zápachov?

Okrem toho môžete vyskúšať čističku vzduchu, ktorá je vhodná nielen pre alergikov. Zbavuje vzduch alergénov, baktérií aj vírusov, takže sa hodí do bytu ale aj do kancelárie, kde sa vyskytuje mnoho osôb.

cistenie povrchov a prachu

Stále vyhľadávanejšie je čistenie ozónom. Jedná sa o vysokoúčinnú látku, ktorá zahubí všetky patogény v priestore. Čistenie ozónom ponúkajú rôzne firmy, ale ozónový generátor si môžete zadovážiť aj vy. Ak máte fitness centrum, reštauráciu či firmu, určite by ste túto investíciu mali zvážiť.

Ak sa chcete vyhnúť jesennému prechladnutiu alebo chrípke, nezabudnite pravidelne dezinfikovať a čistiť interiér, v ktorom sa nachádzate. Na pomoc si vezmite čistiace prostriedky, horúcu vodu alebo ozón.

Foto: Unsplash, Pexels
Redakcia

>> Vhodné doplnky pre zdravie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre