Šetrite svoj chrbát. Vyberte si správne kancelárske kreslo

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Šetrite svoj chrbát. Vyberte si správne kancelárske kreslo

Vyberte si správne kancelárske kreslo

Každá sedavá pracovná činnosť by mala byť z času na čas vystriedaná prestávkou a pohybom. Dôvodom je, že počas sedenia je naše telo častokrát v nevhodnej polohe. Jednou z príčin môže byť nesprávne tvarovaná kancelárska stolička či kancelárske kreslo. Viete, ako vybrať kancelárske kreslo tak, aby vás z neho nebolel chrbát?

 

 

Výber začnite otázkou, koľko času trávite za stolom

V prípade, že denne trávite prácou za stolom len približne dve hodiny, bude vám stačiť aj obyčajnejšia kancelárska stolička. V prípade, že váš čas za stolom dosahuje šesť či osem hodín, mali by ste sa obzrieť po špeciálnych a zdravotných stoličkách do kancelárie.

Náš TIP:
Stoličku či kreslo do kancelárie najskôr vyskúšajte. Získate tak lepšiu predstavu o jeho pohodlí a ergonómii.

Aké vlastnosti má mať kancelárske kreslo?

Základom pohodlného sedenia je správna ergonómia. Tá totiž určuje polohu, ktorú vaše telo zaujme po tom, ako si na kreslo sadnete. Mnohí výrobcovia ponúkajú aj podporu chrbta (tzv. lumbar support), ktorá ma za úlohu udržiavať správne fyziologické postavenie bedrovej chrbtice.

Kancelárska stolicka a kancelárske kreslo

Aké vlastnosti má mať kancelárske kreslo

Veľkou výhodou kancelárskych kresiel je nastaviteľná výška. Vďaka nej môžete kreslo prispôsobiť vašej postave a výške písacieho stola. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je polohovateľná chrbtová opierka, ktorá tiež prispieva k správnemu držaniu tela počas sedenia.

Medzi významné vlastnosti patrí aj kvalita a spoľahlivosť. V tomto ohľade ale neplatí pravidlo „najdrahšie rovná sa najlepšie“. Kancelárske kreslo by ste mali vopred vyskúšať, vďaka čomu získate prehľad o jeho pohodlí. Aj lacnejšie kreslo môže byť pre vás ako uliate.

Aký je rozdiel medzi kancelárskou stoličkou a kancelárskym kreslom?

Hlavným rozdielom medzi stoličkou a kreslom na home office, je hĺbka sedenia. V prípade kancelárskych stoličiek je hĺbka nastaviteľná, a to zmenou uhla medzi operadlom a sedadlom. Na kancelárskych kreslách je tento uhol pevný a operadlo býva väčšinou mierne naklonené dozadu.

Rozdiel medzi kancelárskou stoličkou a kancelárske kreslo

Výber kancelárskeho kresla by ste nemali zanedbať. Správe vybraná stolička alebo správne vybrané kreslo spríjemní vašu pracovnú dobu, zlepší vašu produktivitu a hlavne zabráni vzniku bolestiam chrbta. Bez ohľadu na to, aké kvalitné a pohodlné kreslo zvolíte, nezabúdajte na pravidelné prestávky, preťahovanie a prechádzanie sa.

Galéria

Foto: Unspalsh
Redakcia

>> Vhodné kancelérske
stoličky Tu alebo nižšie <<

 

 

Komentáre