Existujú umelé materiály v interiéri, ktoré prevyšujú svoje prirodzené náprotivky

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Existujú umelé materiály v interiéri, ktoré prevyšujú svoje prirodzené náprotivky

Keramická dlažba imitácia dreva, umelé materiály v interiéri

Prirodzenosť je pravdepodobne jedno z najtrendovejších slov posledného desaťročia. Platí to v mnohých oblastiach, vrátane stavebníctva a interiérového dizajnu. Ale nie všetky prírodné materiály v interiéri sú výborným riešením. Existujú umelé materiály, ktoré v interiéri prevyšujú svoje prirodzené náprotivky v praktickosti a užitočnosti a tiež vám umožňujú ušetriť peniaze.

Syntetické Textílie, umelé materiály v interiéri

Syntetické textílie

Myšlienku šetrnosti domova k životnému prostrediu môžete obhajovať do smrti, no jednu vec nemôžete poprieť. Prehozy, prikrývky, obliečky na vankúše do interiéru zo syntetických tkanín (alebo aspoň s prídavkom umelých vlákien) sú oveľa praktickejšie a odolnejšie. Okrem toho umelé materiály pomáhajú vytvárať aj zdravšie prostredie v domácnosti.

Existuje jedna skutočnosť, ktorú si mnohý zažili aj na vlastnej koži a po takej skúsenosti si rozmyslia aké látky kupujú. Prírodné tkaniny intenzívne hromadia prach a na povrchu zostávajú aj chlpy domácich zvierat. Preto sú dokonalou nočnou morou pre astmatikov a alergikov.

 

Naproti tomu látky z umelých materiálov nezachytávajú toľko prachu a najmä zvieracích chlpov. Ak sa nejaké chlpy prichytia, stačí pár pohybov vlhkou handričkou na ich odstránenie z hladkého povrchu látky. To isté možno povedať o závesoch. Ak nechcete závesy každý týždeň vymieňať a prať, tak zvoľte umelé tkaniny.

Ohybny kamen dyhy, umelé materiály v interiéri
Zdroj foto: ohybnykamen.sk

“Ohybný” kameň

Umelý flexibilný kameň je relatívne nový materiál určený na dekoráciu interiéru aj exteriéru. Medzi jeho hlavné prednosti patrí všestrannosť, dlhá životnosť (cca 30 rokov), plasticita, bezpečnosť, jednoduchá montáž a samozrejme príjemný a estetický vzhľad, ktorý sa prakticky nelíši od prírodného kameňa. Náklady vám ušetrí už pri doprave, keďže váha prírodného kameňa je rozhodne väčšia.

Umelá žula Silestone Eternal Calacatta Gold, umelé materiály v interiéri
Zdroj foto: kamenna-doska.sk

Umelá žula

Tento moderný dokončovací materiál si získal ocenenie ľudí vďaka svojej vysokej kvalite, odolnosti a schopnosti „zamaskovať sa“ za drahšie prírodné materiály. Dnes je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým nájsť porcelánovú kameninu, ktorá sa vizuálne nelíši od žuly, mramoru a vzácnych drevín. Okrem toho bude príjemným bonusom tohto materiálu nízka absorpcia vlhkosti, mechanická pevnosť, odolnosť voči teplotným extrémom a šetrnosť k životnému prostrediu.

Keramická dlažba imitácia dreva, umelé materiály v interiéri
Zdroj foto: www.tarchi.sk

Keramické dlaždice

Vyššie už je spomenutý jeden zástupca keramiky, ale na rozdiel od porcelánovej kameniny sú porcelánové dlaždice známejšie a dostupnejšie pre spotrebiteľov. Zároveň rozpočtová cena vôbec neovplyvňuje kvalitu a prirodzený efekt. Moderné technológie umožňujú vytvárať obklady s imitáciou rôznych povrchov, kameňov a dreva. O výhodách keramických dlaždíc sa dá hovoriť dlho, sú o dosť lacnejšie ako obyčajné dlaždice, sú odolné voči opotrebovaniu, ľahko sa inštalujú a udržiavajú a majú veľa variácií, a to ako vo farbe, tak aj v štruktúre. Sú tiež menej náchylné na tvorbu plesní v škárach obkladačiek v miestnostiach s vysokou vlhkosťou (kúpeľňa, WC).

Umelé ovocie
Zdroj foto: Shutterstock

Ovocie

Čo robí ovocie v téme interiéru? Existuje jednoduché vysvetlenie. Od 80. rokov minulého storočia sme televíznym seriálom s istotou vedeli: v každej rodine musí ovocie neustále ležať v miske na konferenčnom stolíku. Niektorí to aj aplikujú, ale za cenu vlastného zdravia. Je to jednoduché: ovocie by sa malo skladovať pri teplote nie vyššej ako 10 °C. Aj keď sú broskyňa, banán a jablko stále veľmi pekné, baktérie už dávno môžu začať svoj tajný aktívny život. Umelé ovocie ako doplnok v interiéri je teda zdravšou voľbou.

Titulna foto: zdroj kamenna-doska.sk
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre