Neviete, ako vybrať sedačku či gauč? Poradíme vám.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Neviete, ako vybrať sedačku či gauč? Poradíme vám.

Neviete, ako vybrať sedačku či gauč

Výber štýlovej, praktickej a zároveň cenovo dostupnej sedačky vie byť poriadne tvrdým orieškom. Na trhu je dnes obrovské množstvo lákavých sedačiek, ktoré nám výber ani náhodou neuľahčujú. Sedačka by vám mala vydržať čo najdlhšie, a preto by mala byť nielen pekná, ale aj kvalitná. Vyberte si sedačku, ktorá splní všetky vaše očakávania.

Rohová sedacia súprava HAVANA čierna ekokoža

Dvakrát meraj….

Možno ste sa už aj vy stretli s tým, že si niekto kúpil vytúžený (a drahý) kus nábytku, ktorý sa mu však po poskladaní rozmerovo vôbec nehodil. Aby ste sa vyhli zbytočnému sklamaniu, vopred si zmerajte priestor, v ktorom bude sedačka stáť.

Ak máte priestrannú obývačku a veľkú rodinu, siahnite po veľkom a pohodlnom gauči, na ktorom si každý nájde svoje miestečko.

Do menšieho bytu voľte pohodlné kresielko pre dvoch, na ktorom si  vypijete rannú kávu a večer pozriete obľúbený film s partnerom.

 

Na tvare záleží

Rohová sedačka je praktická, ak však máte atypickú miestnosť, nakreslite si pôdorys izby aj so sedačkou. Zároveň si všimnite, či sa jednotlivé diely sedačky dajú vymieňať – ak by ste chceli niekedy prestavovať nábytok v izbe, napevno spojená sedačka by vás mohla brzdiť.

Rohová sedacia súprava Chantal

Rada odborníka:
Rozkladacia sedačka určená na príležitostné prespanie by mala mať tvrdšiu výplň a kvalitný matrac.

Klasická dvoj či trojmiestna sedačka sa hodí do menších bytov, prípadne do miestností, kde už nejaký jednomiestny gauč alebo kreslo máte. Do veľkých obývačiek voľte praktickú sedaciu súpravu, ktorá ponúka dostatok miesta.

A čo materiál sedačky?

Teraz prichádza to najťažšie: výber materiálu. Hoci sa väčšina ľudí rozhoduje iba na základe dizajnu, farby či prvého dojmu, máme pre vás zopár dobrých rád, ako kúpiť naozaj dobrú sedačku:

Látka: Sedačka s látkovým poťahom je najrozšírenejšia a cenovo dostupná. Medzi jej nevýhody patrí náchylnosť k zafarbeniu, škvrnám či k mechanickému poškodeniu. A to najmä vtedy, ak máte malé deti či zvieratá. Riešením môže byť snímateľný poťah, ktorý je možné prať v práčke.

Koženka/ekokoža: Druhý pomerne dostupným a obľúbeným materiálom je koženky, ktorá je takmer na nerozoznanie od pravej kože. Aspoň na prvý pohľad. Tento materiál nemá ani zďaleka takú dlhú životnosť ako pravá koža. Ekokoža je navyše citlivá na vodu, vlhkosť ľahko prenikne až k výplni.

Koža: Najdrahší, no zároveň najodolnejší materiál. Pružnosť a pevnosť zaručuje dlhú výdrž kožených sedačiek, takže ak chcete, aby vám slúžila dlhé roky, investujte do kvalitnej kože.

A čo materiál sedačky

Foto: Unsplash, Môjnábytok
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre