Farba roka 2023, tentokrát sa ňou stala Viva Magenta

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPovrch. úpravy, maľby tapety

Farba roka 2023, tentokrát sa ňou stala Viva Magenta

Farba roka 2023 Viva Magenta

Spoločnosť Pantone vyberá každoročne farbu, ktorá bude po celý nasledujúci rok určovať trend v móde, architektúre či dizajne. Tento rok padla voľba na kompromis medzi červenou a fialovou. Farbou roka 2023 sa totiž stala farba Viva Magenta. Poznáte ju?

 

Nielen farba roka Very Peri – ale aj rok 2022 sa ponesie v týchto farbách

Neprehliadnite:
Farba roka 2022 Very Peri

 

Viva Magenta aj vo vašom interiéri

Výber purpurového odtieňa má okrem iného evokovať kompromis, nebojácnosť či odvahu. Výkonná riaditeľka Pantone, Leatrice Eiseman uvádza, že je v dnešnej dobe plnej technológií dôležité inšpirovať sa prírodou a tým, čo je skutočné.

Viva Magenta pochádza z rodiny
červených farieb a je inšpirovaná
jedným z najvzácnejších
prírodných farbív vôbec.

V interiéroch pôsobí táto farba harmonickyvyrovnane. Zároveň však kombinácia červenej a fialovej prináša do miestností život a vášeň. Farbu Viva Magenta môžete použiť v spálni, kuchyni alebo aj v kúpeľni.

Odvážny a živý tón Viva Magenta

Pantone farba roka 2023 v kuchyni Viva Magenta

Viva Magenta v spalni

Odvážny a živý tón

Odtieň Viva Magenta môžete aplikovať aj na väčšie plochy. Príkladom je kuchynský ostrovček či celá stena. Pri veľkých plochách si ale dajte pozor na dostatok prirodzeného svetla. V prípade, že tento detail zanedbáte, môže miestnosť pôsobiť chladne.

Viva Magenta bude aj v menšom množstve dominovať

Vzhľadom na energický charakter odtieňa je pomerne ťažké prehliadnuť ho. Farbu môžete použiť na samostatný kus nábytku či dekorácie. V takomto prípade sú nároky na prírodné svetlo menšie. Aj tak by ste sa ale mali v danej miestnosti vyhnúť tmavším odtieňom.

Pantone farba roka v kuchyni

Ako sme už spomenuli vyššie, odtieň Viva Magenta môžete využiť aj na väčšie plochy. Kuchyňu ale oživí aj striedmejšie použitie tohto odtieňa. Tento odvážny tón dokáže vdýchnuť život aj kuchyni, ktorá je inak ladená v neutrálnych farbách.

Spoločnosť Pantone si tento rok uvedomila, aké dôležité je žiť v harmónii s prírodou. Príroda ale nie je len zelená, a tak sa farbou roka 2023 stal odtieň Viva Magenta. Symbolizuje totiž schopnosť robiť kompromisy, život a vášeň. Zabudnúť nesmieme ani na to, že je tento odtieň inšpirovaný vzácnym prírodným farbivom.

Galéria

Foto: Shutterstock, Unsplash
Redakcia

>> Novo vymaľovaný byt či dom
treba aj vhodne osvetliť <<

 

 

Komentáre