Francúzske interiérové prvky, malé byty už nebudú vyzerať tak stiesnene

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Francúzske interiérové prvky, malé byty už nebudú vyzerať tak stiesnene

Jedna podlaha Francúzske interiérové prvky pre male byty

Francúzsko si väčšina ľudí spája s vecami ako sú croissanty, Eiffelova veža ale tiež šarm, romantika a umenie. Možno aj vďaka tomu platí, že Francúzom sa darí premeniť aj malé byty na skutočné umelecké dielo. Pozrite si aké pravidlá dizajnu dodržiavajú obyvatelia tejto krajiny, aby sa ich interiéry zmenili na také, ktoré sa dostávajú do magazínov.

Jedna podlaha

Moderní dizajnéri často radia svojim klientom, aby si vybrali rôzne podlahové krytiny do bytu na základe potrieb miestnosti. Napríklad na chodbe a v kúpeľni sú dlaždice praktickejšou možnosťou, zatiaľ čo v spálni a obývacej izbe je možné položiť drevenú podlahu. Okrem toho môžete pomocou podlahy vizuálne rozdeliť miestnosť na dve zóny, čo je obzvlášť dôležité v kuchyni a obývacej izbe.

 

 

Francúzi sú však iného názoru. Veria, že harmóniu do interiéru bude možné vniesť len vtedy, ak bude zabezpečená kontinuita priestoru. Ak má v malom byte každá izba odlišnú podlahu, priestor sa bude vizuálne javiť ešte menší. Ale rovnaká podlaha naopak vytvára celistvosť, a tým zväčšuje plochu.

Nenechávajte steny prázdne

Nenechávajte steny prázdne rancúzske interiérové prvky pre male byty

Je to paradox, ale nikdy to nebude fungovať na zlepšenie pocitu priestoru v miestnosti, ak steny zostanú prázdne. Tento neopodstatnený minimalizmus robí prostredie nudným a nevýrazným, pričom hlavnou úlohou interiéru je byť personalizovaný a demonštrovať dobrý vkus majiteľa. Francúzi to vedia, a preto steny spální a obývačiek vždy zdobia umeleckými kúskami alebo ručne vyrobenými vecami. Napríklad obrazy v rôznych rámoch, zhromaždené v jednej kompozícii, premenia jednoduchú stenu na samostatnú zónu.

Rôzne textúry

Rôzne textúry Francúzske interiérové prvky pre male byty

Francúzi sú veľmi emotívni a prejavuje sa to nielen v ich správaní, ale aj v interiéri. Veria, že všade by malo byť veľa pocitov, a preto do svojich bytov pridávajú veľké množstvo textúr. Kameň, sklo, pletené textílie, kovové detaily. Francúzi sú obzvlášť opatrní na drevo, veľmi zriedka môžete vidieť vo francúzskej domácnosti nábytok vyrobený z drevotriesky. Preferujú výrobky z prírodného dreva, ktoré vždy pôsobia veľmi teplo a útulne.

Veľa bielej

Veľa bielej Francúzske interiérové prvky pre male byty

Každý vie, že malé byty je najlepšie zariadiť vo svetlých odtieňoch, aby sa opticky zväčšili. Rovnakého názoru sú aj Francúzi, ktorí zbožňujú ľahkosť, vzdušnosť, panoramatické okná a nábytok na tenkých ladných nožičkách. Deväť z desiatich francúzskych interiérov bude s bielymi stenami a päť ďalších so snehobielym nábytkom.

Obyvatelia tejto krajiny sa zároveň úplne boja urobiť svoj byt sterilným alebo studeným, pretože používajú teplý a jemný odtieň bielej. Druhá farba je zvyčajne útulná béžová, tmavošedá alebo prírodná hnedá.

Maximálne svetlo

Maximálne svetlo Francúzske interiérové prvky pre male byty

Priestor možno opticky zväčšiť nielen vďaka dekorácii, textíliám a nábytku vo svetlých odtieňoch, ale aj vďaka svetlu. Panoramatické okná, najrôznejšie svietidlá, zrkadlá odrážajúce svetlo, to všetko robí skutočné zázraky a mení byt na nepoznanie. Jednou z najobľúbenejších možností dizajnu pre francúzske štúdio sú steny neutrálnych odtieňov, na ktorých sú umiestnené zrkadlá. Mali by byť oproti oknu, aby mohli odrážať slnečné svetlo. Táto kombinácia okamžite robí priestor ľahkým, vzdušným a jasným.

Okrúhle a oválne stoly

Okrúhle a oválne stoly Francúzske interiérové prvky pre male byty

S módou minimalizmu, stručnosti a prirodzenosti v interiéroch prišla aj jednoduchosť foriem a jemnosť línií. Obdĺžnikové a štvorcové stoly preto už zďaleka nie sú také žiadané ako kedysi.

Francúzi si to dobre uvedomujú, a preto svoje jedálenské kútiky radšej dopĺňajú okrúhlymi alebo oválnymi modelmi. Majú niekoľko výhod naraz: po prvé, takéto stoly zaberajú oveľa menej miesta a po druhé, zabraňujú zraneniam v domácnosti, najmä v malých bytoch, kde nie je dostatok miesta.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Zariaďte si domov novým
nábytkom TU alebo nižšie <<

 

Komentáre