Je tu čas na obnovu záhradného náradia

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérZáhrada

Je tu čas na obnovu záhradného náradia

Obnova záhradného náradia Mountfield

Ste záhradkárka telom aj dušou a záhony sú vaša pýcha? Potom určite dokážete oceniť prvotriedne spracovanie záhradného náradia, vyrobené zo špičkových materiálov, s dôrazom na remeselné prevedenie, ergonómiu, dizajn a nízku hmotnosť.

Obnova záhradného náradia Mountfield

Či už ide o rýľ, lopatu, motyku a vidly alebo hrable či metlu, prípadne drobné jednoručné náradie, oplatí sa staviť na renomované značky. Keď vyberiete tie správne druhy, poradia si na záhradke so všetkým – a navyše dobre vyzerajú!

Podľa čoho náradie vyberať

Pri záhradnom náradí je veľmi dôležitá násada. Musí byť ľahká a pritom odolná a samozrejme tiež pohodlná pri držaní. To zaručia moderné plastové, ergonomicky tvarované násady ako má napríklad rad záhradného náradia Patriot, ktorý predáva spoločnosť Mountfield. Ak preferujete klasiku v podobe prírodných materiálov, je ideálne zvoliť záhradné náradie s násadou z tvrdého dreva, napríklad lakovaného jaseňa, ktorý je typický pre produkty známej anglickej značky Kent & Stowe. Pracovná časť každého náradia by potom mala byť zhotovená z nehrdzavejúcej ocele alebo aspoň kovu s antikoróznou úpravou, aby ste mohli pracovať aj s mokrou zeminou.

Obnova záhradného náradia Mountfield
Záhradné náradie Patriot zaujme modernými materiálmi, ergonomickým spracovaním a zaujímavým pomerom cena / výkon. Zľava doprava: rycie vidly, rýľ, lopata, motyka, hrable; predáva Mountfield.

Čo nesmie vo vašej kôlni chýbať?

Žiadna záhrada sa nezaobíde bez rýľa a rycích vidiel. Na nakladanie zeminy a ďalších materiálov potom budete potrebovať lopatu, na prehadzovanie kompostu sú vhodné kompostové vidly; na pletie, okopávanie a kyprenie pôdy zase motyčka. Kovové hrable nájdu uplatnenie pri urovnávaní či kyprení pôdy, švédske hrable so širokým záberom sú ideálne na hrabanie lístia či trávy.

Odporúčame: Poriadny „vercajk“ pre chlapov, sekera

S drobným náradím si na záhrade užijete najviac zábavy. Či už to sú plečky, kultivátory, motyčky, lopatky či hrabličky, mali by mať pracovnú časť z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele a antikoróznu povrchovú úpravu. Vďaka mäkčenému protisklzovému návleku z termoplastickej (TPR) gumy sa náradie pohodlne drží: nekĺže a nechladí.

Obnova záhradného náradia Mountfield
Kvalitné záhradné náradie Kent & Stowe vsádza na tradičné materiály a rustikálny vzhľad. Zľava doprava: rycie vidly, rýľ, hrable; predáva Mountfield.

Údržba sa oplatí

A keď už budete mať doma kvalitné náradie, mali by ste sa oň dobre starať – základom je očistenie od zvyškov zeminy. Šopa, kde sa skladuje, by mala byť suchá a v ideálnom prípade aj temperovaná. Každý kus náradia by v nej mal mať svoje miesto na poličke alebo na závesnom háku. Nemali by ste tiež odkladať drobnú údržbu. Brúsiť ostrie, kontrolovať pevnosť spojenia hlavy a poriska, vymývať použité nádoby, nechať vyschnúť zavlažovacie hadice. Kovové časti nástrojov treba aspoň raz za rok (na konci sezóny pred uložením na zimu) natrieť olejom a pogumované držadlá glycerínom. Nie je to zbytočné, údržba sa rozhodne oplatí – predĺži životnosť náradia, a tým aj vašu radosť z práce na záhrade.

Obnova záhradného náradia Mountfield
Rad drobného záhradného náradia Patriot zaujme pohodlnou plastovou rukoväťou s mäkčeným protišmykovým návlekom z termoplastickej gumy (TPR) a elegantným dizajnom. Zľava doprava: záhradná lopatka, plečka, kultivátor, jednoručné hrabličky; predáva Mountfield.

Text a snímky: Mountfield
www.mountfield.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné záhradné doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre