Košický DACHSER prepája východnú Európu od Balkánu až po Pobaltie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Doprava a prepravaLogistika

Košický DACHSER prepája východnú Európu od Balkánu až po Pobaltie

Košický DACHSER prepája východnú Európu od Balkánu až po Pobaltie

DACHSER Slovakia aj tento rok rozšíril svoju sieť zberných služieb. S pomocou troch nových denných liniek skompletizoval tranzitný koridor spájajúci regióny severovýchodnej a juhovýchodnej Európy. Kľúčovú úlohu pritom zohráva pobočka DACHSER v Košiciach, ktorá prepája východnú Európu od Balkánu až po Pobaltie.

 

 

Od marca tohto roka premávajú z Košickej pobočky DACHSER dve nové denné linky zbernej služby. Jedna smeruje na sever do Poľska a druhá na juh do Rumunska. Sieť zbernej služby spoločnosti DACHSER tým získala významnú posilu, ktorá v spolupráci s pobočkami v týchto krajinách umožňuje prepojenie naprieč celou východnou Európou od Estónska až po Chorvátsko.

Košice – Rzešov

Nová denná linka na trase z Košíc do poľského Rzešova a späť premáva od 1. marca 2022. Vďaka nej trvá doručovanie z východného Slovenska do celého Poľska len 24 až 48 hodín, vzdialenejšie lokality, ako napr. pobočka v Štetíne, sú obslúžené do 72 hodín. Nové dopravné spojenie pomáha šetriť čas a náklady, vďaka čomu je preprava po všetkých stránkach efektívnejšia.

„Linka smerujúca do Poľska je aktuálne vyťažená na cca 80 %, čo znamená, že funguje efektívne a zároveň ponúka priestor pre nových záujemcov o prepravy,“ uvádza Stanislav Balog, Branch Manager Košice, DACHSER Slovakia a dodáva: „Jej benefitom je, že lepšie sprístupňuje aj vzdialené lokality v Pobaltí. V spolupráci s kolegami z poľských pobočiek DACHSER organizujeme prepravy do a z krajín ako je Estónsko, Litva či Lotyšsko. Vďaka zavedeniu tejto linky sme už získali nový biznis a aktuálne riešime ďalšie nádejné projekty.“

Košice – Arad

Ďalšia nová linka zbernej služby DACHSER, ktorá funguje od 21. marca 2022, smeruje z Košíc do novej pobočky v rumunskom Arade. Trasa tejto linky nadväzuje na existujúcu, zákazníkmi obľúbenú zbernú linku do Maďarska, ktorá je dlhodobo vyťažená na vyše než 90 % a niekedy je potrebné pridávať ešte ďalšie vozdilo s extra kapacitou. Spojenie s novou pobočkou v Arade, ktorá bola otvorená v januári tohto roku, je v oboch smeroch na dennej báze stabilné.

„Celá trasa novej linky križuje Maďarsko, Slovinsko a Chorvátsko, pričom cesta do rumunského Aradu netrvá dlhšie ako 24 hodín. Tranzitný čas sa tak skratil z troch na jeden deň a rovnako sa znížili náklady a emisie,“ približuje Stanislav Balog. „Od začiatku našej spolupráce s Maďarskom v septembri 2021 naše depo v Košiciach zabezpečuje aj prekládky zásielok smerujúcich na juh. Túto službu predtým zabezpečoval eurohub v Lozorne. Sprístupnili sa tak nové možnosti, ktoré oslovujú potenciálnych zákazníkov, pretože prispievajú k zefektívneniu ich prepráv s ohľadom na čas, peniaze aj ekológiu,” uzatvára.

Lozorno − Budapešť

Vrátane dennej linky na trase Lozorno − Budapešť, ktorá bola spustená 1. februára 2022, logistická spoločnosť DACHSER Slovakia v priebehu tohto roka rozšírila a posilnila svoju sieť zbernej služby o tri nové linky, ktoré doplnili tranzitný koridor spájajúci regióny východnej Európy od Pobaltia až po Balkán.

Pre viac informácií navštívte www.dachser.sk.

Zdroj foto: DACHSER
Text: DACHSER

>> Vhodné doplnky pre vašu
stavbu TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre