Dizajnové riešenia, z ktorých už oči trpia

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Dizajnové riešenia, z ktorých už oči trpia

Dizajnové riešenia, z ktorých už oči trpia

V snahe vytvoriť moderný interiér v súlade s módnymi trendmi si občas nevšimneme, ako premeníme náš byt na katalóg obľúbených obchodov s nábytkom. Namiesto originálnych dizajnérskych techník, ktoré by mohli urobiť náš domov originálnym, používame už otrepané dizajnové riešenia a metódy.

Eames stoličky

Eames stoličky

Kus nábytku, ktorý je stelesnením lásky k minimalizmu. Túžba vyzdobiť interiér, dodržiavať pravidlá stručnosti, jednoduchosti a neutrality, nás už niekoľko rokov vlastní, a preto je nábytok vybraný v súlade s týmito vlastnosťami. Stoličky Eames sú naozaj krásne a elegantné, o tom bude len ťažko niekto polemizovať. Ich nadmerné replikovanie je však frustrujúce. Tieto stoličky, rovnako ako nie najúspešnejšie repliky, sa predávajú v každom druhom obchode s nábytkom a zdobia veľké množstvo bytov.

Imitácia mramoru dizajnové riešenia

Imitácia mramoru

Prírodné materiály sú niečo, čo už veľmi dlho nevyšlo z interiérovej módy. Kov, drevo, kameň, to všetko zdobí byty.  Vďaka tomu sú zároveň útulné a luxusné. Nie každý má však dostatok finančných prostriedkov na dokončenie bytu prírodnými materiálmi. Preto sa mnohí uchýlili k replikám. Akákoľvek napodobenina sa však odhalí pomerne rýchlo. A to, čo včera vyzeralo krásne a draho, sa dnes mení na nevkus a absurditu.

 

 

Populárny bol napríklad nábytok, ktorý replikoval vzor mramoru. Najskôr bol možno považovaný za najvýraznejšiu dekoráciu interiéru, ale neskôr nedokázal odolať návalu kritiky pre svoju neprirodzenosť. Preto, ak nechcete zažiť krivé pohľady, tak dajte prednosť prírodným materiálom.

Obrazy s kvetmi a pierkami

Umelecké dielo, ktoré utrpelo vlastnou popularitou. Séria diel anglickej umelkyne Amy Judd sa stala neuveriteľne populárnou a relevantnou. Reprodukcie jej obrazov sa objavujú nielen na stenách v interiéroch, ale nájdete ich aj ako obaly pre smartfóny, plagáty v kaviarňach, atď. Vynára sa otázka: má zmysel vyzdobiť si byt takýmito replikovanými predmetmi alebo je lepšie hľadať niečo menej známe? Niečo čo hovorí o našom vkuse a osobnosti a nie o všeobecnej popularite.

Veľa béžovej dizajnové riešenia

Veľa béžovej (dizajnové riešenia)

Táto farba je extrémne populárna, a udomácnila sa aj v interiérovom dizajne. Vyskytuje sa preto vo veľkom množstve bytov. Odtiene béžovej sú samy o sebe prirodzené, teplé, pokojné a relaxačné, plné pohodlia. Vzhľadom na tieto vlastnosti sa dizajnéri a zákazníci domnievajú, že pridaním tejto farby do celého bytu, len v rôznych odtieňoch, bude interiér okamžite oveľa príjemnejší.

Žiaľ, takto to nefunguje. Béžová farba vedie len k tomu, že miestnosť sa stáva neosobnou, bez akcentov a chuti.

Betónový nábytok

Prítomnosť falošného betónu v kuchyni, na chodbe či v kúpeľni (aj ako imitácia muriva) je odrazom nevkusu, takže míňanie peňazí na tento materiál nemá zmysel. Ak, samozrejme, vaše plány nezahŕňajú privítať človeka, ktorý absolútne nerozumie štýlu a módnym trendom.

Mäkké panely k stropu v čele postele

V posledných rokoch sa tieto dizajnové riešenia stali neuveriteľne relevantné v úprave spální, pretože dodávajú teplo a pohodlie. Čím viac sa však používali mäkké panely, tým boli menej zaujímavé. Namiesto toho je lepšie vybrať si posteľ s originálnym čelom. A stena na čele môže byť zdobená zaujímavou tapetou, dekoratívnou omietkou alebo iným materiálom, ktorý zodpovedá zvolenému konceptu miestnosti.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný nábytok
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre