Kuchynská podlaha v kuchyni dostáva poriadne zabrať, ako vybrať tu správnu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPodlahy a krytiny

Kuchynská podlaha v kuchyni dostáva poriadne zabrať, ako vybrať tu správnu

Kuchynská podlaha

Výber kuchynskej podlahy by ste nemali podceniť. Práve podlaha v kuchyni dostáva poriadne zabrať – rozliata voda, mechanické poškodenia či fľaky od jedla – to všetko vplýva na životnosť a stav podlahy. Ak vyberáte novú kuchynskú podlahu, zrejme chcete, aby vám vydržala čo najdlhšie. Je preto dôležité hľadieť nielen na cenu a dizajn, ale aj na ďalšie faktory.

podlaha do kuchyne

podlaha do kuchyne

Najobľúbenejšie podlahové krytiny do kuchyne

Pred tým, ako sa pustíte do výberu podlahy, mali by ste si uvedomiť, že najlacnejšie nie je vždy najlepšie. A pri kuchynskej podlahe to platí dvojnásobne. Napriek tomu existujú cenovo dostupné a zároveň odolné krytiny.

1. Vinyl

Obľúbený vinyl je cenovo dostupný a odolný proti vlhkosti aj mechanickým poškodeniam. Veľkou výhodou je aj jednoduchá údržba. Do kuchyne je vhodný vinyl so spodnou vrstvou, ktorá vyrovná aj drobné nerovnosti na podklade a zároveň prispieva ku komfortu počas chôdze.

 

 

2. Laminát

Odborníci neodporúčajú použitie laminátu do kuchyne, pretože pri kontakte s vodou môže podlaha veľmi rýchlo napučať. Ak sa však napriek tomu rozhodnete pre túto alternatívu, zvoľte si laminát s vodeodolnou povrchovou vrstvou.

3. Dlažba

V prípade, že vám neprekáža studená podlaha, dlažba môže byť zaujímavou možnosťou. Pozor si však dajte na svetlé špáry, ktoré sa ťažko čistia. Dlažba je tiež pomerne citlivá na mechanické poškodenie – ak vám náhodou spadne šálka či tanier, s veľkou pravdepodobnosťou si to odnesie aj kachlička.

 

Kuchynská podlaha

Kuchynská podlaha

Ktorá podlaha nie je vhodná do kuchyne?

Ako sme uviedli už vyššie, do kuchyne nie je vhodné pokladať lacné verzie laminátu, ktorý je citlivý na vlhkosť.

Dlažba je zase citlivá na mechanické poškodenie, no zároveň prináša niekoľko výhod, ako napríklad odolnosť voči vode a jednoduché čistenie. Je teda otázne, či je pre vás tento typ podlahy vhodný, alebo uprednostníte odolnejšiu možnosť.

Do kuchyne vám neodporúčame ani drevenú podlahu, keďže parkety sú citlivé na vlhkosť aj nečistoty. V prípade kuchyne je preto odpoveď na otázku PVC vs drevená podlaha pomerne jasná.

Akú sa správnu podlahu si vybrať do kuchyne vám poradia odborníci z Ateliér Suchánek

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Viac spomínaných kuchýň na mieru
za dobrú cenu nájdete TU alebo nižšie <<

 

Komentáre