Ako efektívne využiť priestor pod schodmi

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérIzbySchodištia

Ako efektívne využiť priestor pod schodmi

Ako efektívne využiť priestor pod schodiskom

Bez ohľadu na to, či máte priestrannú domácnosť alebo útulnejší dom, priestor pod schodmi skrátka musíte využiť naplno. To, na čo všetko môžete tento priestor využiť, sa odvíja od jeho veľkosti. Možností je tým pádom mnoho, a tak sme si pre vás pripravili rebríček piatich najobľúbenejších spôsobov využitia priestoru pod schodmi.

 

Osvetlenie schodov v dome

Neprehliadnite:
Osvetlenie schodov v dome

 

1. Tajný úložný priestor

Voľný priestor pod schodmi skončí vo väčšine prípadov ako skladisko predmetov, ktoré nemajú iné miesto. Priestor pod schodmi je priam ideálny na umiestnenie skriniek a zásuviek, v ktorých sa tieto predmety nikdy nestratia. Moderné prevedenia týchto doplnkov sú natoľko prepracované, že by ste na prvý pohľad ani nepovedali, že ide o úložný priestor.

2. Útulné zátišie na čítanie a leňošenie

Ak to váš priestor pod schodmi rozmerovo dovolí, môžete ho využiť na vytvorenie útulného kútika pre čítanie a oddych. Vďaka šírke schodiska je priestor ideálny pre rôzne pohodlné lavice a poličky na knihy. Vo vašom zátiší nesmú chýbať mäkké vankúše a lampa pre tú správnu atmosféru.

Ulozny priestor pod schodami

Náš TIP:
Ak je vaše schodisko drevené, zvoľte pre police a skrinky rovnaký alebo aspoň podobný odtieň dreva. Skvelým riešením je aj nábytok na mieru.

3. Pracovňa pre homeoffice

Pracovný kútik s vlastným poriadkom a systémom vo veciach je snom každého kancelárskeho tvora. Do väčšieho priestoru pod schodmi môžete umiestniť aj plnohodnotný pracovný stôl a kancelárske kreslo či stoličku, z ktorých vás nebude bolieť chrbát. Pre dekorácie alebo nevyhnutné pracovné predmety môžete na stenu umiestniť aj sériu menších poličiek.

4. Rozšírená predsieň

Ak sa nachádza vaše schodisko rovno vedľa predsiene, môžete priestor pod ním využiť na jej zväčšenie. Priestor je vhodný nielen pre odkladanie vonkajšieho oblečenia, ale aj pre lavicu na obúvanie. Spodnú časť môžete premeniť na priestranný botník, do ktorého sa budú zmestiť aj topánky na viacero sezón. Takto uzavretý priestor ale pravidelne vetrajte, keďže ide o miesto s častým výskytom plesní.

5. Peliešok domáceho maznáčika

Ktorý psík netúži po priestrannej búde v teple vo vašej blízkosti? Ak by ste tomu svojmu tento luxus radi dopriali, môžete na to využiť priestor pod schodmi. Využiť môžete buď kúpený psí pelech, alebo ho môžete vytvoriť vlastnoručne. Ak je priestor pod vašimi schodmi dostatočne veľký, môžete túto interiérovú psiu búdu skombinovať s policami alebo knižnicou.

Spôsobov, ako využiť priestor pod schodmi je skutočne mnoho. Väčšina ľudí siaha po ďalšom úložnom priestore, ktorého nie je nikdy v domácnosti dostatok. Výhodné je tiež útulné zátišie, ktoré vám poskytne útočisko po náročnom dni v práci alebo škole. Ak máte doma chlpatého štvornohého priateľa, môžete tento priestor venovať aj jemu.

Galéria

Foto: Unsplash, Shutterstock
Redakcia

>> Spomínaný nábytok
do bytu TU alebo aj nižšie <<

 

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    my sme mali pod schodmi väčší priestor, tak sme tam smravili skrýšu pre naše deti.
    Dali sme tam vankúše na sedenie, knihy a pár hier.
    Asi väčšiu radosť sme im ani nemohli spraviť.
    Je to ich najoblúbenejšie miesto.

Komentáre