LED osvetlenie do domácnosti: Kde ho využijete

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérOsvetlenie a svietidlá

LED osvetlenie do domácnosti: Kde ho využijete

Dnes má doma už takmer každá domácnosť na Slovensku LED osvetlenie v nejakej forme. V dnešnom článku by sme radi vyzdvihli rôzne prístupy k LED osvetleniu, ako ho môžete využiť aj u vás doma.

Technológia LED žiaroviek je s ľudstvom už desiatky rokov, no na popularite začala naberať iba v poslednom období. Ich hlavnou výhodou je obrovská úspora elektrickej energie, oproti klasickým žiarovkám. No a minimálna spotreba elektriny sa prejaví samozrejme aj na vašom účte za elektrickú energiu.

Druhým pozitívnom LED žiaroviek je fakt, že sa nezahrievajú. Nemusíte sa tak báť, že by ste sa vy, alebo vaše deti o lampu popálili. LED žiarovky sú taktiež bezúdržbové a majú naozaj veľmi dlhú životnosť, takže si nemusíte robiť starosti s ich vymieňaním. Vedeli by ste si tipnúť, koľko dokáže svietiť LED žiarovka pri bežnom používaní v domácnosti? Je to až 20 rokov!

Neprehliadnite:
TOP vychytávky do každej domácnosti: Smart domácnosť je pre každého

LEDky, ako ich zvyknú ľudia slangovo nazývať, sú navyše ekologické, a to nie iba vzhľadom na ich dlhú životnosť a šetrenie elektrickej energie, ale aj vzhľadom na to, že neobsahujú ortuť. Všetky tieto pozitíva však prichádzajú, logicky, s vyššou obstarávacou cenou.

LED osvetlenie do domácnosti: Kde ho využijete, interier, domacnost

Kde využijete LED osvetlenie

Prvým klasickým využitím pre LED osvetlenie sú bežné lampy, v ktorých môžete vymeniť klasické žiarovky za tie s LED technológiou. Avšak pozor, niektoré staršie lampy nemusia byť s LED kompatibilné.

Druhým typom LED osvetlenia sú takzvané LED pásy, ktorými je možné osvetliť jednotlivé časti domácnosti. Či už ide o podsvietenie kuchynskej linky, kúpeľne, alebo dokonca jednotlivých poličiek v knižnici, alebo v skrini.

LED podsvietenie pritom môžete ovládať niekoľkými spôsobmi, od klasického vypínača, cez ovládač na diaľkové ovládanie, až po stmievač, ktorým si môžete regulovať intenzitu žiarenia.

Preto ak pripravujete rekonštrukciu domácnosti, najmä so sadrokartónovými podhľadmi, porozmýšľajte, či by nebolo vhodné niektoré časti stien podsvietiť tak, aby ste dostali krásnu svetelnú atmosféru v priestore.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Kvalitné led osvetlenie do domu
alebo bytu TU <<

 

Komentáre