Postavte si v záhrade vlastné ihrisko pre deti

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérUrob si sámZáhrada

Postavte si v záhrade vlastné ihrisko pre deti

Postavte si v záhrade vlastné ihrisko pre deti, exterier, zahrada, urob si sám, deti, hojdacka, pieskovisko

Nielen počas letných mesiacov je detské ihrisko perfektným miestom pre malé aj väčšie deti. Pieskovisko či trampolína sú obľúbeným revírom každého nezbedníka. Ak máte záhradu, postavte si vlastné ihrisko a potešte celú rodinku. Kým sa deti budú zabávať, rodičia si môžu oddýchnuť na terase.

Pieskovisko si postavíte aj vlastnoručne

Hoci je na trhu veľké množstvo rôznych zaujímavých pieskovísk, jednoduchú ohrádku s pieskom si môžete postaviť aj sami. Ak máte menšie deti, postačí vám aj stará pneumatika väčších rozmerov. Tú môžete umyť a namaľovať celkom podľa vašich predstáv. Ak chcete väčšie pieskovisko, siahnite po drevených paletách. Z tých si môžete vyrobiť ohrádku aj veko na zakrytie pieskoviska.

Náš TIP:
Aby boli deti v chládku, pieskovisko umiestnite pod stromy alebo doprostred piesku postavte malý slnečník.

Pri výbere preliezačiek myslite na bezpečnosť

detskému ihrisku rozhodne patrí poriadna hojdačka, šmykľavka a preliezačky. Pri výbere si však okrem dizajnu všímajte najmä materiál a bezpečnosť. Vyhnite sa tenkému plastu, ktorý sa môže zlomiť, a siahnite radšej po kovových či drevených preliezačkách. Všetko poriadne upevnite v zemi, aby ste zabezpečili stopercentnú stabilitu.

Neprehlianite:
Čo by mal mať nafukovací bazén pre deti a ako ho správne vybrať?

Samozrejmosťou by mala byť aj pravidelná údržba všetkých častí ihriska. Ak máte drevené preliezačky, nezabudnite na každoročný ochranný náter a v prípade potreby aj prešmirgľovanie. Vďaka tomu predĺžite ich životnosť a zabránite tomu, aby si deti ublížili alebo si zapichli triesky.

Postavte si v záhrade vlastné ihrisko pre deti, exterier, zahrada, urob si sám, deti, hojdacka, pieskovisko

Zábava pre menšie aj väčšie deti

Pri plánovaní ihriska berte ohľad na rozdielne potreby a záujmy vašich detí. Mladšie deti sa radi hrajú v piesku a hojdajú na hojdačke, tie staršie už začínajú objavovať svet. Postavte im prekážkovú dráhu zo starých pneumatík či z dreva, ktorú si môžu prestavať podľa seba. Na ihrisko môžete postaviť aj klasickú čiernu tabuľu, na ktorú môžu deti kresliť s kriedami. Skvelá je aj trampolína, na ktorej sa vybláznia všetci – deti aj dospelí.

Foto: Pexels, Unsplash
Redakcia

>> Vhodné ihriská pre deti
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre